Filip Chudý Kultúra

Kam si v Považskej a okolí vyraziť? Tipy z prelomu mesiacov

Počas nového týždňa vystrieda november posledný mesiac roka. Aké akcie sú v tomto čase pre nás v meste pripravené?

Ilustračný obrázok k článku Kam si v Považskej a okolí vyraziť? Tipy z prelomu mesiacov
Zdroj: TASR

Lenka Filipová a hostia

26. novembra o 18:00, kino Mier

V rámci novembrového koncertného tour 2018 vystúpi česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe, Lenka Filipová, so svojimi hosťami – hráčom na keltskú harfu, akordeón a cajon – Seanom Barrym a klavíristom Ondřejom Hájkom. Spoločne ponúknu úpravu klasických skladieb, najznámejšie speváčkine hity a aj malú ochutnávku piesní, ktoré sa čoskoro objavia na jej novom albume s keltskou vôňou.

Vernisáž výstavy Michal Zahornacký – Chymeros

28. novembra o 17:00, MG ART Galéria

V stredu prebehne vernisáž výstavy fotografa Michala Zahornackého s názvom Chymeros. Projekt vznikol v spolupráci so spisovateľom Danielom Hevierom. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika výstava potrvá do 11. januára. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Koncert Egholmovej a Straucha

28. novembra o 18:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola – hudobný odbor pripravila koncert dánskej huslistky Anny Agafie Egholmovej a slovenského klaviristu Filipa Straucha. V programe zaznejú melódie Mozarta, Prokofieva, Komitasa, Ravela a Nielsena.

Inšpirované tradíciou

29. novembra o 16:30, Považská osvetové stredisko

Výstavu paličkovanej čipky a výrobkov zo šúpolia s názvom Inšpirované tradíciou si môžete v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pozrieť do 14. decembra. Vernisáž výstavy prebehne vo štvrtok.

Vdovy

30. novembra o 18:30, kino Mier

Dnešné Chicago je mesto brutálnych zločinov, prerastené korupciou. Štyria ozbrojení zločinci sú políciou nemilosrdne postrieľaní pri pokuse o lúpež veľkého balíku peňazí. Skoro nič po nich nezostane, len ich vdovy, ktorým zanechajú hrozivé dlhy u veľmi veľa nepríjemných veriteľov. A práve tieto dlhy, hnev a zármutok náhle osamelé ženy spojí. Pochopia, že keď budú ťahať za jeden koniec, dokážu všetko. Premenia sa na veľmi schopnú údernú jednotku rozhodnutú vziať svoje osudy do vlastných rúk. Americká dráma.

Ondrejovské hody

1. decembra o 8:30, Papradno

V Papradne sa bude v sobotu hodovať. Začne to všetko ráno pred obecným úradom zabíjačkou a predajnými stánkami, no pripravený je celodenný program. O 16:00 začne kultúrny a o 21:00 tanečná zábava.

Memoriál Ondreja Manca

1. decembra o 11:00, telocvičňa ZŠ SNP

V telocvični na „šestke“ sa v sobotu uskutoční druhý ročník Memoriálu Ondreja Manca, na ktorom sa bude zápasiť voľným štýlom.

Snow film fest

1. decembra o 16:00, kino Mier

Tento jedinečný filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov zavíta do 200 českých a slovenských miest a Považská Bystrica bude opäť pri tom.

Hádzaná: Považská Bystrica – ŠKP Bratislava

1. decembra o 18:00, športová hala

Hádzanári Považskej Bystrice sa vezú na úspešnej výsledkovej vlne. Do cesty sa im najbližšie postaví bratislavský ŠKP. Potiahneme víťaznú sériu?

Výtvarné hľadanie

Kino Mier

Ide o druhú výstavu obrazov členov výtvarného klubu, ktorý pracuje pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v kine Mier v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie