Ilustračný obrázok k článku Jilemnického jarná 25-ka: Prehľadné INFO o doprave, štartovnom a popis trás
24
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Jilemnického jarná 25-ka: Prehľadné INFO o doprave, štartovnom a popis trás

Populárna turistická akcia ani tento rok nebude v tradičnom jarnom čase. Kedy si ju môžeme vychutnať?

Filip Chudý Šport Iné športy
Filip Chudý Šport Iné športy

Jilemnického jarná 25-ka: Prehľadné INFO o doprave, štartovnom a popis trás

Populárna turistická akcia ani tento rok nebude v tradičnom jarnom čase. Kedy si ju môžeme vychutnať?

Ilustračný obrázok k článku Jilemnického jarná 25-ka: Prehľadné INFO o doprave, štartovnom a popis trás
24
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Po ročnej pauze sa opäť bude konať obľúbené turistické podujatie Jilemnického jarná 25-ka. Menšie problémy nastali aj tento rok, keď sa podujatie z tradičného jarného termínu posunulo. Organizátori z Klubu slovenských turistov Manín Považská Teplá však tento týždeň potvrdili, že preložený ročník sa skutoční v nedeľu 25. júla.

Štartovné

Prezentácia účastníkov bude od 7.00 do 10.00 hod. pri ZŠ s MŠ Považská Teplá, odkiaľ sa môžete vybrať na jednu zo štyroch trás. Na rovnakom mieste bude aj cieľ. „Uzávierka trás vrátane cieľa je o 16.00 hod. Ak bude účastník v stanovenom čase v cieli s potvrdením predpísaných kontrol, obdrží účastnícky odznak,“ uviedli organizátori.

Štartovné je 1 euro. Pre deti do 15 rokov, ľudí nad 62 rokov a registrovaných členov turistických spolkov je štartovné 70 centov. Majstri turistiky, ZŤP a deti z detských domovov to majú zadarmo.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Doprava

Zabezpečená je bezplatná mimoriadna kyvadlová doprava z Považskej Bystrice do Považskej Teplej po trase linky MHD číslo 5. A to približne v polhodinových intervaloch od 7.00 do 10.00 hod. Popoludní z Považskej Teplej do Považskej Bystrice tiež v približne polhodinových intervaloch od 14.00 do 17.00 hod.

„Vjazd do Považskej Teplej z hlavnej cesty pre súkromné motorové vozidlá bude zatvorený,“ upozorňujú organizátori.

Ak však chcete ísť autom, k dispozícii budú parkoviská a odstavné plochy za budovou železničnej zastávky. Odkiaľ je to pešo na štart asi päť minút.

Správy z Považia

Popis trás

Trasa A – 25 km, vlastné značenie červené.

Zo štartu pri ZŠ a MŠ sa ide vľavo cez obec asfaltovou cestou, potom vľavo na poľnú cestu a neskôr na lesnú cestu smer Manínec, ku krížu nad obcou Záskalie pod Drieňovkou – tu je kontrola K 1. Ďalej lesnou cestou k cintorínu obce Kostolec. Tu sa trasy rozdeľujú, trasa A odbočí vpravo na poľnú a lesnú cestu poza Bosmany do sedla Hoľazní. Pri vysielači hneď dolu chodníkom a tam okolo krmelca pre vysokú zver, kúsok za ním vpravo na lúku ku krížu a lesnou cestou až na modrú turistickú značku. Tu vľavo a na lúke kontrola K2. Trasa pokračuje vpravo cez Okrúhle do obce Vrchteplá. Potom po štátnej ceste k bývalej základnej škole k pamätníku Petra Jilemnického v Kostolci – kontrola K 3. Trasa pokračuje cez obec Záskalie do cieľa v Považskej Teplej.

Trasa B – 15 km, vlastné značenie žlté.

Zo štartu spoločne s trasou A až k cintorínu obce Kostolec. Trasa pokračuje asfaltovou cestou do obce Kostolec, pred obecným úradom vľavo miestnou komunikáciou dolu. Na hlavnej ceste odbočiť vpravo k bývalej základnej škole k pamätníku Petra Jilemnického v Kostolci – kontrola K 3. Odtiaľ trasa pokračuje spoločne s trasou A do cieľa.

Trasa C – 10 km, vlastné značenie modré.

Trasa určená pre nenáročných turistov a účastníkov IVV. Taktiež je určená pre mladé rodinky (kočíková). Od štartu sa ide cestou cez obec Záskalie k bývalej základnej škole k pamätníku Petra Jilemnického v Kostolci – kontrola K 3. Odtiaľ späť po tej istej trase do cieľa v Považskej Teplej.

Trasa D – 42 km, cyklo itinerár, turistické a vlastné značenie, podľa GPS.

Zo štartu vpravo po asfaltovej ceste ČTZ smer Záskalie, bývalá škola Petra Jilemnického Kostolec – kontrola K3 – Vrchteplá, pri obecnom úrade pravou miestnou komunikáciou a pri rodinnom dome č. 39 odbočiť na ŽTZ – sedlo Studená, Marek, Malá Čierna. Tu odbočiť vľavo Jasenové, Zbyňov, sedlo Patúch, Súľov, Jablonové. Tu odbočiť vľavo sedlo pri kríži Plevník dolina, zjazd do Plevníka. Za cintorínom vľavo do sedla, tu vpravo a potom vľavo a zjazd až do cieľa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín