Filip Chudý Samospráva Rôzne

Jeden zo strašiakov Považskej je predaný: Koľko zaň mesto nakoniec dostane?

Budova bývalej vojenskej správy dlho špatí centrum mesta, no najnovšie sa ju podarilo predať. Za koľko ju získal úspešný uchádzač?

Ilustračný obrázok k článku Jeden zo strašiakov Považskej je predaný: Koľko zaň mesto nakoniec dostane?
Zdroj: Dnes24.sk

Budova bývalej vojenskej správy na Štúrovej ulici patrí dlhšie obdobie medzi strašiaky Považskej Bystrice. Mesto sa ju snažilo dlhšie predať, ako povedal primátor Karol Janas na minulotýždňovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici, ponúkali ju od roku 2010. Dlhšie sa spomínalo, že sa do nej presťahuje miestny okresný súd, pričom Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky (MS SR) malo mať na kúpu budovy vyčlenených 500 000 eur. No podľa primátorových slov, ktoré predniesol poslancom na zastupiteľstve, MS SR mestu oznámilo, že o túto budovu nemá záujem.

Víťazom tohtoročnej obchodnej verejnej súťaže na túto budovu a priľahlé pozemky v centre mesta sa nakoniec stala považskobystrická spoločnosť Partner Progress, ktorá ponúkla 281 000 eur. Druhý záujemca Peter Húdek z Udiče ponúkol 201 000 eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý bol predložený mestským poslancom.

Tí hlasovaním rozhodli, že budova bude predaná úspešnému uchádzačovi. Proti bol len jeden poslanec (Andrej Péli), štyria sa zdržali (Bandúrová, Karas, Keruľ, Veličová), zvyšných 19 bolo za. „Predaje sú záležitosťou mestského zastupiteľstva, nie primátora a mestského úradu. My do toho poslancom nemôže rozprávať. Ale treba si uvedomiť jednu vec, bola to tretia súťaž, dvakrát tú budovu nikto nechcel, až teraz sa našiel seriózny záujemca,“ odpovedal Janas na našu otázku, ako je spokojný s výslednou predajnou cenou, keďže v minulosti sa spomínali vyššie sumy.

Znalecký posudok z 20. augusta 2015 stanovil minimálnu cenu za tieto nehnuteľnosti na úrovni 728 000 eur. A za túto minimálnu sumu boli aj ponúknuté do verejnej obchodnej súťaže vypísanej mestom 24. septembra 2015. Tá bola nakoniec neúspešná. Rozdiel v znaleckom posudku spred vyše dvoch rokov a skutočnou sumu za predaj je tak 447 000 eur. „Samozrejme, vedeli by sme si predstaviť vyššiu sumu, veď je to budova v centre mesta, ale za tých cca 10 rokov čo je prázdna už aj schátrala. Preto si myslím, že do budovy bude treba vraziť vyše milióna eur. Získala to firma, ktorá vlastní aj Kúpele Nimnica, preto veríme, že ako táto spoločnosť zveľadila kúpele, zveľadí aj túto budovu,“ dodal Janas.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Čísla, ktoré by nás mali zaujímať: INEKO takto ohodnotil finančné zdravie Považskej

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie