Filip Chudý Iné športy

Je tu prvý zápas považskobystrických hokejistov: Dobrá správa pre fanúšikov

HK 95 Považská Bystrica pripravila pre fanúšikov v úvode sezóny prekvapenie. Aké má klub ambície v tomto ročníku?

Ilustračný obrázok k článku Je tu prvý zápas považskobystrických hokejistov: Dobrá správa pre fanúšikov
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Tento týždeň štartuje na Slovensku nová hokejová sezóna. Pre hokejistov HK 95 Považská Bystrica bude už 16-krát za sebou s prívlastkom prvoligová. Súťaž počas leta zmenila názov a aj formát. Budiš 1. hokejová liga má deväť účastníkov, čo je rekordne nízke číslo. Všetky mužstvá sa stretnú navzájom trikrát doma a trikrát vonku, čo dáva dokopy 48 zápasov, plus sa každý stretne v jednom zápase aj s reprezentačnou 20-tkou. „Pre nás je to až mnoho zápasov, vzhľadom na to, že sme jedno z amatérskych mužstiev. Čiže na nás je to veľa. Aj preto máme taký širší káder, lebo nie každý môže ísť vždy hrať,“ prezradil prezident HK 95 Považská Bystrica Ján Zlocha.

Prvý duel novej sezóny už majú naši chlapci za sebou, keď v stredu v Michalovciach na pôde kandidáta na postup vyhrali prekvapujúco 3:1. „Podľa slov nášho trénera chlapci podali veľmi zodpovedný výkon, ktorý podporil brankár Kompas fantastickými zákrokmi,“ vyslovil sa Ján Zlocha.

Zaujímavosťou je to, že aj pred rokom hrali naši hokejisti prvé kolo v Michalovciach, pričom prehrali 13:0. No prezident klubu z jedného zápasu vedu ešte nerobí, ale v klube chcú urobiť všetko preto, aby táto sezóna bola lepšia ako predchádzajúce.

„Chceme ľudí prilákať do hľadiska, preto v piatkovom domácom zápase od 18:00 proti Topoľčanom bude vstup zdarma. V ďalších dueloch bude vstup symbolické euro. Posilnili sme tiež realizačný tím, keď novým asistentom trénera sa stal skúsený Jozef Zavadil, ktorý trénoval Považskú Bystricu v časoch jej najväčšej hokejovej slávy. Aj toto môže byť taký odrazový mostík k lepším výsledkom,“ povedal o novinkách v klube Ján Zlocha.

Považskobystričania skladajú káder hlavne z vlastných hráčov. „Väčšina sú naši hráči a tiež môžeme využiť päť hráčov, ktorí nie sú našimi kmeňovými hráčmi. V Michalovciach sme využili troch z Trenčína, ale z nich je Lukáš Ďurkech náš odchovanec. Proti Topoľčanom si vystačíme s vlastnými hráčmi, keďže Trenčania majú vlastné klubové povinnosti, no disponujeme dostatkom kvalitných hráčov, aby sme zabojovali o ďalšie víťazstvo,“ vyslovil sa Ján Zlocha.

Podľa jeho slov robia v klube s tým, čo majú a čo si môžu dovoliť, sľubovať nič navyše nebudú, ale už v prvom domácom zápase by chceli dosiahnuť ďalšie víťazstvo a dať tak aj impulz fanúšikom. „Nechceme byť taký fackovací panák, ako to občas vyzeralo v minulej sezóne,“ dodal prezident HK 95 Považská Bystrica.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Skvelý debut odchovanca Považskej v reprezentácii: Bubelov gól! VIDEO

Považskobystri­čania poznajú pohárového súpera: Tréner chce vyhrať nielen s ním

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie