Filip Chudý Rôzne Kultúra

Je sa na čo tešiť: V Považskej na Dňoch mesta vystúpia aj Kristína a Adam Ďurica

Považská Bystrica bude onedlho oslavovať, pričom pri tejto príležitosti u nás vystúpi viacero známych hudobníkov. Na koho sa možno tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Je sa na čo tešiť: V Považskej na Dňoch mesta vystúpia aj Kristína a Adam Ďurica
Zdroj: TASR

Považská Bystrica v tomto roku oslávi 73. výročie udelenia štatútu mesta. Pri tejto príležitosti sú pripravené veľké trojdňové oslavy, ktoré budú prebiehať od štvrtka 13. júna až do soboty 15. júna. „Aj v tomto roku sa budú v Považskej Bystrici konať Dni mesta. Pripravený je bohatý kultúrny aj sprievodný program,“ uviedla hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková s tým, že tentoraz sa program akcie začne už vo štvrtok podvečer (13. júna o 18:00h), keď sa v kine Mier bude konať premiéra predstavenia Divadelného štúdia KBB z Považskej Bystrice – Plačivô.

Následne v piatok doobeda sa už bude pokračovať tradičným formátom Vitaj leto, letečko, na ktorom vystúpia tí najmenší. Hlavný kultúrny program sa ale odpáli až v piatok 14. júna o 17:00. Už je známe, že o zábavu sa postupne postarajú súbory Mestského folklórneho štúdia – Považan, Mladosť a Seniorpovažan a taktiež FS Bystričan. „Folkloristov vystrieda vokálna skupina z Považskej Bystrice AcaPeople. Približne o 20:00 vystúpi herečka a speváčka Szidi Tobias a bodka za piatkovým programom bude patriť zoskupeniu Cigánski diabli,“ povedala hovorkyňa.

Najväčším ťahákom však bude sobota 15. júna. Po vystúpeniach miestnych talentovaných detí príde od 17:00 na rad postupne orchestrálne zoskúpenie Taste Of Brass, tanečníci z Phantoms Crew, kapela Sám Sebou, speváčka Kristína a záver tohtoročných Dní mesta bude patriť Adamovi Ďuricovi.

Nebude tiež chýbať tradičný sprievodný program. Čiže v piatok odovzdávanie cien úspešných žiakom, študentom a tiež osobnostiam mesta. A v sobotu od 10:00 zábava pre rodiny, od 11:00 do 13:00 výstava historických vozidiel pred M-parkom a od 15:00 tiež zábavné atrakcie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Aj takéto hity zaznejú na Dňoch mesta

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie