Filip Chudý Kultúra

Jar sa rozbieha: Bohatá ponuka na prvý aprílový víkend v Považskej a okolí

Pekné jarné počasie priam láka ľudí von. Ak hľadáte v Považskej Bystrici a okolí nejakú zaujímavú akciu, potom si vyberte z tejto ponuky.

Ilustračný obrázok k článku Jar sa rozbieha: Bohatá ponuka na prvý aprílový víkend v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Shazam

5. apríla o 18:30, kino Mier

V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona stačí vykríknuť jedno slovo – Shazam! – a toto 14-ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama. V dospeláckej verzii so superbožským telom, no s dušou dieťaťa, sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami. Americké fantasy.

LadyPraga

5. apríla o 20:00, Umelci B2 Klub

Prvý koncert LadyPraga na Slovensku.

OLDIESka so živou hudbou

5. apríla o 21:00, Havana music club

Za spomienkami nás na parket vytiahnu chlapci z kapely W.E.G.A z Dubnice nad Váhom. Hity 80., 90., 00. rokov zaspievané a odohrané naživo.

CLOUT by kajosinkovic

5. apríla o 22:00, Subway club

Proste Robek & Kubech, YS.ZXRRI, Sample Lee, Lost, Hirmen…

Vyčistime spolu Manínsku tiesňavu

6. apríla o 9:00, Kemping Manín

Stretnutie tých, čo sa chystajú vyčistiť Manínsku tiesňavu bude pri Kempingu Manín, odtiaľ sa pôjde na horný koniec tiesňavy, kde sa začne čistenie smerom do Považskej Teplej.

MSR novinárov v stolnom tenise

6. apríla o 9:30, telocvičňa ZŠ Slovanská

Ide v poradí o 23. ročník Majstrovstiev Slovenska novinárov v stolnom tenise. Súčasťou programu je aj turnaj osobností. Organizátorom podujatia je Občianske združenie Stôl číslo šesť. O 20:00 sa uskutoční slávnostné vyhlásenie výsledkov.

Papradňanské kubečko

6. apríla o 10:00, Kultúrny dom Papradno

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici organizuje regionálnu postupovú súťaž a prehliadku hudobného folklóru – Papradňanské kubečko, ktorá sa uskutoční v sobotu v Kultúrnom dome v Papradne.

Čistejšia planéta

6. apríla o 10:00

Tí, ktorí sa chcú podieľať na vyčistení nášho mesta sa stretnú v sobotu o 10:00 pri kine Mier. Tentoraz bude ich cieľom vyčistiť korytá riek v okolí Považskej Bystrice.

Hokejbal: Považská Bystrica – Pruské

6. a 7. apríla o 13:00, hokejbalové ihrisko

V základnej časti obsadili považskobystrickí hokejbalisti štvrté miesto, čo znamená, že ich súperom v play-off bude sused v tabuľke z Pruského. Séria považského derby odštartuje v našom meste počas víkendu dvojicou stretnutí.

Futbal: Považská Bystrica – Veľké Ludince

6. apríla o 15:30, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice nezvládli považské derby v Púchove, preto sa budú chcieť rehabilitovať v najbližšom domácom stretnutí. Podarí sa im to?

Koncert AcaPeople

6. apríla o 17:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola (hudobný odbor) v Považskej Bystrici hostí v sobotu podvečer koncert vokálnej skupiny AcaPeople.

Sklenená izba

6. apríla o 18:30, kino Mier

Na kopci nad Brnom vyrástol na začiatku tridsiatych rokov minulého storočia mimoriadny dom – majstrovské dielo modernistickej architektúry z betónu a ocele z dielne slávneho architekta von Abta. Stredobodom domu je „Sklenená izba“, nad ktorou sa tají dych. Milostná dráma.

Silné Reči v Považskej Bystrici

6. apríla o 20:00, Umelci B2 Klub

Stand-up comedy show Silné Reči ide do svojej jubilejnej 10. sezóny! Celá sezóna je jedna veľká oslava trvajúca deväť mesiacov a vy by ste pri nej určite nemali chýbať. Príďte sa zabaviť na najnovších príbehoch zo života komikov a zažite večer plný smiechu, radosti a emócií.

Jilemnického jarná 25-ka

7. apríla o 7:00, ZŠ Považská Teplá

Od ZŠ v Považskej Teplej bude od 7:00 do 10:00 štart tradičnej turistickej akcie, ktorá tradične priťahuje veľké množstvo ľudí, ktorých láka pekná príroda v našom okolí.

Futbal: Považská Bystrica – Topoľčany

7. apríla o 10:00, futbalový štadión

Vstup do jarnej časti sa považskobystrickým futbalistkám nepodaril, aj preto budú chcieť v úvodnom domácom stretnutí v tomto roku triumfovať, hoci ľahké to mať nebudú.

Tradičný farský jarmok

7. apríla, kostol na Rozkvete

Farnosť Považská Bystrica – Rozkvet pozýva na svoj tradičný jarmok, ktorý prebehne pred a po svätých omšiach pri kostole na Rozkvete.

112 deťom alebo aj DOD na šestke inak

7. apríla o 14:00, areál ZŠ SNP

Základná škola SNP pripravila preventívnu akciu pre bezpečnosť, na ktorej sa budú prezentovať rôzne záchranné zložky. No nielen to!

Psie veličenstvo

7. apríla o 16:00, kino Mier

Rex je najobľúbenejším psíkom v britskom kráľovskom paláci. Jedného dňa sa však stratí jeho psia láska. Rozhodne sa preto, že ju nájde a privedie naspäť. Opúšťa bezpečné zázemie kráľovských komnát a vydáva sa na dobrodružnú cestu. Za bránami paláca je život, ktorý dovtedy nepoznal. Animovaný film.

Teroristka

7. apríla o 18:30, kino Mier

Hlavnou hrdinkou českej čiernej komédie Teroristka je Mária, učiteľka na dôchodku, ktorá si jedného pekného dňa povie, že už si nechce pripadať ako krava, a keď jej proti arogantnému pôvodcovi lokálneho zla nepomôže ani starostka, zoženie si zbraň a rozhodne sa urobiť to, čo väčšinu z nás občas napadne, ale hneď tú myšlienku vytesníme.

Svetový deň zdravia

8. apríla o 12:00, Považské osvetové stredisko

Už upozorňuje aj na akciu skraja nového týždňa. V priestoroch Považského osvetového strediska v Považskej Bystrici bude možné v pondelok v čase od 12:00 do 16:00 využiť možnosť vyšetrenia antropometrických parametrov a poradenstva v prevencii nadváhy a obezity, a to v rámci Svetového dňa zdravia. Organizátorom podujatia je Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici.

Karol Matejka: Obrázky z okolia

Kino Mier

Považské osvetové stredisko a PX Centrum pozývajú na výstavu obrazov Považskobystričana Karola Matejku. Autor sa inšpiroval námetmi z nášho regiónu, predovšetkým okolia Považskej Bystrice. Výstava potrvá už len do 25. apríla a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Aj takto sa na Slovensku víta jar

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie