Jar sa nám rozbieha: Čo ponúka prvý aprílový týždeň v Považskej Bystrici?

Aj počas nového týždňa si môžete užívať začiatok jari. Na ktorých miestach sa dá počas neho v našom meste zabaviť?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Jar sa nám rozbieha: Čo ponúka prvý aprílový týždeň v Považskej Bystrici?
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Workshop maľby / Veronika Mikulášová

4. apríla o 17:00, MG ART galéria

Ide o maliarsky workshop výtvarníčky a pedagogičky Veroniky Mikulášovej na tému „Ako maľovať krajinu bez použitia zelenej farby.“ Pre obmedzený počet miest je potrebné sa nahlásiť vopred v galérii alebo na telefónnom čísle: 0905 606 746.

Prednáška P. H. Baričáka

5. apríla o 18:00, kino Mier

Autor úspešných kníh sa vo svojej motivačnej prednáške zameria na vzťahy, neveru, žiarlenie, rozchod, strachy, prítomný okamih, sebaprijatie, odpustenie sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi atď. Hudobný hosť Michal Kulich.

Tomb Raider

6. apríla o 18:30, kino Mier

Každá legenda má svoj začiatok. Lara Croft má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft, zmizol bez stopy pred siedmimi rokmi, keď bola ešte dieťa. Od tej doby sa márne snaží nájsť nejaký zmysel svojho života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa jej otcovi naozaj stalo. Americký film.

Veľkonočný nohejbalový turnaj

7. apríla o 9:00, telocvičňa 5. ZŠ

Po zmene dejiska sa bude po novom v telocvični 5. ZŠ bojovať o pohár primátora mesta v nohejbale trojčlenných tímov. Prihlásiť sa môžete na čísle 0918 808 842.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

7. apríla o 10:00 a 15:00, telocvičňa ZŠ Stred

Stolní tenisti TTC Považská Bystrica odohrajú v závere základnej časti dva domáce zápasy. Doobeda privítajú Trenčiansku Teplú, poobede Trenčín.

Hokejbal: Zápasy Považskej Bystrice

7. apríla o 10:00 a 8. apríla o 13:00, hokejbalové ihrisko

Hokejbalisti HBK PROTEF vyhrali základnú časť extraligy, čiže do play-off vstupujú z prvého miesta. V ňom ich na úvod čaká Martin. Vyhrajú prvé dva domáce zápasy vo vyraďovacej časti súťaže?

Futbal v Považskej Bystrici: Borčice – Topoľčany

7. apríla o 15:30, futbalový štadión

Považská Bystrica sa odhlásila z piatej ligy, pričom hráčov presunula do treťoligových Borčíc, pod ktorých hlavičkou súťaž dohrá, keďže od budúcej sezóny preberá ich licenciu. Hrať sa má tretia liga na jar ale už v našom meste, pričom najbližšie k nám prídu Topoľčany.

Oni 2: Nočná korisť

7. apríla o 18:30, kino Mier

Cudzincom nesmieš nikdy veriť. Malo to byť príjemné stretnutie v chatovej osade na brehu jazera, ale na miesto určenia dorazila iba jediná rodina. Všade je úplné ticho a nikde v okolí nikoho nie je vidno… až kým sa večer neozve zvonček na dverách. Za nimi stoja traja psychopati v strašidelných maskách a nožmi v rukách. Práve našli svoju korisť a lov sa môže začať. Rodičia alebo deti? Kto bude silnejší a prežije? Americký film.

Leo da Vinci: Misia Mona Líza

8. apríla o 16:00, kino Mier

Animovaný film o fascinujúcej postave mladého Leonarda da Vinci, ktorý vďaka svojim úžasným vynálezom a za pomoci svojich priateľov zažije neuveriteľné dobrodružstvá. Mladý Leonardo je kreatívny a odvážny chlapec, ktorý svojimi vynálezmi neustále prekonáva zákony fyziky. Na svojej odvážnej ceste stretáva ďalších priateľov i nepriateľov, a tak sa postupne odkrýva príbeh plný prekvapení, dobrodružstiev a najmä vynaliezavosti.

Deň čo deň

8. apríla o 18:30, kino Mier

Americký romantický film Deň čo deň, nakrútený podľa úspešného bestselleru Davida Levithana, rozpráva príbeh 16-ročného dievčaťa Rhainnon, ktorá sa zamiluje do niekoho, kto sa prebúdza každý deň v inom tele a každý deň žije život niekoho iného. S pocitom, že sú si súdení, sa deň čo deň snažia nájsť jeden druhého bez toho, aby vedeli, čo alebo koho im prinesie budúci deň.

Veronika Mikulášová: Impresie

MG ART galéria

MG ART galéria spolu s mestom pripravili na výstavu Veroniky Mikulášovej s názvom Impresie. Potrvá do 20. apríla a je spojená s predajom diel.

Interaktívna výstava Miroslava Šaška

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila interaktívnu výstavu mapujúcu život a dielo ilustrátora Miroslava Šaška. Do 20. apríla si ju môžete pozrieť v priestoroch knižnice.

Miloš Rác: Na druhej strane

Kino Mier

Považskobystrický umelec Miloš Rác má v kine Mier do 26. apríla autorskú výstavu obrazov a sôch. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Anna Macháčková: Za krásami prírody

Kino Mier

Ide o výstavu fotografií členky Fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pri príležitosti životného jubilea. Výstava potrvá do konca apríla. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Čaro modrotlače

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici sprístupnilo výstavu „Čaro modrotlače“. Tá približuje tradičnú techniku farbenia látok modrotlačou, ktorá sa rozšírila na Slovensku v priebehu 18.-19. storočia a je populárna aj medzi mladou generáciou, najmä v inovatívnej módnej „etno-vlne“. Výstava potrvá do 27. júla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame