Filip Chudý Kultúra

Január je v plnom prúde: V Považskej sa predstavia aj národné tímy Slovenska

Prvý mesiac nového roka sa nám rozbehol. Pozrite, čo zaujímavé sa dá v Považskej Bystrici počas najbližších siedmich dní zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Január je v plnom prúde: V Považskej sa predstavia aj národné tímy Slovenska
Zdroj: TASR

Amundsen

13. januára o 18:30, kino Mier

Posledný Viking. Muž, ktorý nevedel byť druhý. Aj takto býva označovaný Roald Amundsen, dobrodruh, ktorý zapĺňal prázdne miesta na mape sveta, ako prvý dobyl južný pól a dosiahol obidva póly zemegule. Aký ale v skutočnosti bol tento slávny Nór? Celovečerný film

Hádzaná: Považská Bystrica – Kopřivnice

14. januára o 18:00, športová hala

Prvé prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v zimnej príprave. Hostíme českého extraligistu.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

14. a 15. januára o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti bojujú o play-off, preto potrebujú každý bod. V utorok privítajú slovenskú reprezentáciu do 18 rokov a o deň na to Skalicu.

Hádzaná: Slovensko – Česko

17. a 18. januára, športová hala

V Považskej Bystrici sa uskutočnia aj dve prípravné stretnutie juniorov medzi Slovenskom a Českom. Prvé v piatok o 16.00 h a druhé v sobotu o 13.15 h. Počas tohto týždňa sa tak v našom meste ukážu najtalentovanejší slovenskí hráči v hokeji a tiež hádzanej.

Špindl

17. januára o 18:30, kino Mier

Silvia je úspešná lekárka a verí, že konečne našla recept aj na šťastný vzťah. Renáta je manželka známeho spisovateľa, vo svojich kruhoch dodáva ďalším ženám odvahu a silu k lepšiemu životu, ale v jej vlastnom živote jeden osudový prvok chýba. Herečka a tanečnica Eliška stojí na začiatku dobre rozbehnutej kariéry, ale komplikuje sa jej vzťah s priateľom – muzikantom. A chlapi z horskej služby sú vždy pripravení pomôcť. Kde inde by sa mohli všetky príbehy pretnúť a vyriešiť ako v zasneženom Špindli? Česká komédia.

Hádzaná: MŠK cup

18. a 19. januára, športová hala

Tento tradičný turnaj bude pre hráčov MŠK dôležitou časťou prípravy pred jarnou časťou. V sobotu o 9.00 h nastúpia proti rakúskemu Atzgerdorfu a o 18.00 h proti českému Jičínu. V nedeľu o 11.00 h ich preveria Nové Zámky. Zvyšné stretnutia turnaja sú naplánované nasledovne: sobota o 11.00 h Jičín – Nové Zámky, o 16:00 Atzgerdorf – Nové Zámky, nedeľa o 9.00 h Atzgerdorf – Jičín. Vstup je voľný.

Veľké prianie

18. januára o 16:00, kino Mier

V malom mexickom mestečku Santa Clara, kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma tomu nechce uveriť, neprestáva pátrať po odpovedi a hľadá informácie, ktoré by jej priblížili identitu rodičov.. Animovaná rozprávka.

Príliš osobná známosť

18. a 19. januára o 18:30, kino Mier

Natália, slobodná tridsiatnička. Žije sama, pracuje v dizajnovom štúdiu a má najlepšiu priateľku Simonu. Tá je čerstvo po rozvode, po ktorom jej 11-ročný syn odchádza žiť s otcom Stanom a ona je nútená začať žiť odznovu. Cez malé dievčatko sa Natália zoznamuje s Marekom, vdovcom a podnikateľom. Začína medzi nimi vzťah, ktorý z diaľky pozorným okom sleduje aj jeho svokra Eva, ktorá mu pomáha s malou dcérkou. Slovensko-česká komédia.

Muziky z Javorníkov

19. januára o 15:30, kino Mier

Program ĽH Javorníček a hostí k uvedeniu nového CD.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Najnovšia kolekcia žánrovo rôznorodých fotografií od dvanástich autorov, členov fotoklubu Fénix. Výstava potrvá do 5. februára 2020 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Západoslovenské múzeum v Trnave prezentuje výstavu Remeslá v šúpolí, na ktorej vystavili tvorbu ľudovej umelkyne Antónie Dvorščíkovej z Považskej Bystrice.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie