Filip Chudý Krimi

Jana (36) z okresu Považská mala zanedbávať dcéru: Hrozí jej pobyt vo väzení

Policajný vyšetrovateľ z Považskej Bystrice obvinil 36-ročnú Janu z nášho okresu. Tá sa mala vyhýbať rodičovským povinnostiam. Aký trest jej hrozí?

Ilustračný obrázok k článku Jana (36) z okresu Považská mala zanedbávať dcéru: Hrozí jej pobyt vo väzení
Zdroj: TASR

Z prečinu zanedbanie povinnej výživy policajný vyšetrovateľ z Považskej Bystrice obvinil 36-ročnú Janu z okresu Považská Bystrica, ktorá bola naposledy bytom v zahraničí. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Tá ďalej uviedla, že obvinená bola rozsudkom okresného súdu zaviazaná prispievať na svoju maloletú dcéru, ktorú súd zveril do starostlivosti starej matke (Janinej matke) 200 € mesačne.

„Tejto povinnosti sa od júla 2016 do augusta 2019 vyhýbala a na svoju maloletú dcéru neplatila. Vznikla jej dlžoba na nezaplatenom výživnom vo výške 7 250 €,“ povedala Antalová.

Obvinená sa podľa jej slov vyživovacej povinnosti úmyselne vyhýbala, a to tak, že nebola nikde zamestnaná a nebola ani registrovaná v sociálnom zabezpečení ani v Rakúsku, kde naposledy pracovala, a ani na Slovensku

„Nakoľko sa konania dopustila závažnejším spôsobom konania, v zmysle zákona jej hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie