Filip Chudý Rôzne Video

Ihrisko na Rozkvete dostalo nový nádych: Kto ho môže využívať? VIDEO a FOTO

Najväčšie považskobystrické sídlisko Rozkvet má vynovené ihrisko pri škole. Čo sa na ňom robilo?

Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Považská Bystrica spravuje približne 150 ihrísk, pričom v tomto počte sú zahrnuté aj lokálne plochy s minimálne jedným hracím prvkom či pieskoviskom. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková s tým, že pracovníci mestského úradu robia počas roka postupné obhliadky týchto zariadení a mapujú stav ihrísk. „Občania môžu pre svoje podnety kontaktovať poverených zamestnancov – Ivetu Michálkovú a Žanetu Minarčíkovú. A to na tel. čísle 4305506,“ uviedla hovorkyňa.

V zlom stave bolo aj ihrisko na sídlisku Rozkvet, ktoré je v blízkosti súkromnej základnej školy DSA. Po starom VIII. ZŠ. „V marci sa zrealizovala na tomto ihrisku výmena povrchu,“ uviedla Pagáč Kováčiková. V stredu 27. marca sa na ihrisku robili ešte záverečné úpravy a následne by už malo slúžiť verejnosti.

Doterajší povrch bol podľa slov považskobystrickej hovorkyne zastaralý, zdeformovaný a v úplne nevyhovujúcom stave. „Nahradený je novým povrchom z umelej trávy. Mesto na tieto práce vynaložilo sumu približne 26-tisíc eur, pričom z Úradu vlády SR získalo dotáciu vo výške 11 500 eur,“ doplnila.

Pre pohyb na ploche sa musí používať len športová obuv typu turf – gumová podrážka, ktorá nemá na spodnej strane klince alebo upravené podrážky s ostrými hrotmi. Deti do desať rokov majú povolený vstup a používanie ihriska len v sprievode dospelého. Ozrejmila prevádzkový poriadok ihriska hovorkyňa mesta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Ihrisko na Rozkvete s novým povrchom: Zábery z poslednej fázy prác
11
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie