Filip Chudý Iné športy

Hygienici zakázali Považskobystričanom hrať: Čo trápi našich hokejistov?

Minimálne týždeň bez zápasu, to je stanovisko hygienikov, ktorým sa budú musieť naši hokejisti držať. Čo to spôsobilo v ich programe?

Ilustračný obrázok k článku Hygienici zakázali Považskobystričanom hrať: Čo trápi našich hokejistov?
Zdroj: Dnes24.sk

Piatkový zápas 14. kola St. Nicolaus 1. hokejovej ligy HK 95 Považská Bystrica – HK Trnava sa pre ochorenie hráčov domáceho tímu neuskutočnil, no nebude to jediná vynútená zmena v programe našich hokejistov. „Viacerých našich hráčov trápia zažívacie ťažkosti. Dostali sme aj vyjadrenie z hygieny. Už v stredu nešlo na zápas do Dubnice nad Váhom sedem hráčov z nášho kádra, a tak sme museli lepiť zostavu. Šiesti chlapci ten zápas ani nedohrali. Nevieme, aká bude situácia o pár dní a či sa niektorí hráči dajú dokopy, no s dvadsiatimi chorými hokejistami nedokážeme vyskladať zostavu,“ povedal pre stránku súťaže manažér HK 95 Ján Zlocha st.

„Klub z Považia dostal stanovisko z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorého nebude môcť nastúpiť na žiaden súťažný zápas až do 3. novembra. Dôvodom sú zažívacie ťažkosti viacerých hráčov, ktoré majú s najväčšou pravdepodobnosťou infekčný pôvod,“ znie informácia na stránke prvaliga.sk

To znamená, že okrem stretnutia s Trnavou sa nebude hrať v pôvodnom termíne ani zápas s reprezentačnou 20-tkou (mal sa hrať 29. októbra) a v Prešove (1. novembra). Všetky stretnutia sa odohrajú v náhradných termínoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Slovensko hrá v Považskej: Čo na to naši odchovanci Ďuriš so Žernovičom? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie