Filip Chudý Kultúra

Hradby Považského hradu ožijú: Príďte sa pozrieť, ako sa žilo v stredoveku

Na Považskom hrade môžeme zažiť dobovú atmosféru. Čo všetko bude na podujatí pripravené?

Ilustračný obrázok k článku Hradby Považského hradu ožijú: Príďte sa pozrieť, ako sa žilo v stredoveku
Zdroj: TASR

Považský hrad sa po rekonštrukcii stáva obľúbeným miestom na výlet a tiež sa na ňom konajú akcie, ktoré lákajú návštevníkov. Jedna taká sa bude organizovať v sobotu 28. septembra od 13.00 do 19.00 h, teda za predpokladu dobrého počasia.

„Hradby Považského hradu opäť ožijú stredovekým životom. Jesenná edícia podujatia Poď na hrad bude patriť ukážkam dobového života a remesiel. Tešiť sa môžete na maliara, krajčíra, minciara a obľúbenú kuchyňu či lukostreľbu,“ informovali na facebookovej stránke podujatia.

Na ňom ďalej dopĺňajú, že kto príde v sobotu na náš hrad, môže si na pamiatku odniesť vlastnú mincu alebo mešec. Bude tam tiež tesár, resp. sú pripravené dielne na pečenie placiek, razenie mincí a šitie mešcov.

Podujatie prebehne počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva pri príležitosti výročia obnovy Považského hradu, ktorá bola financovaná z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu, štátneho rozpočtu SR a zdrojov mesta. Partnerom podujatia je Združenie hradu Bystrica, ktoré sa postará o občerstvenie.

Vstup na podujatie je voľný, ale zároveň na vlastné riziko. Aktivity podujatia prebiehajú súčasne, nie sú časovo obmedzené. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie nekoná.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Vstup do hradu je potom cez novú bránovú baštu.

Nový portál na Považskom hrade: Takto postupne vznikol
19
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie