Filip Chudý Rôzne

Horúčavy sú tu: Zistili sme, ako bude počas nich otvorené kupko v Považskej

Považskobystrické kúpalisko zvykne počas druhej polovice letných prázdnin skracovať otváraciu dobu. Ako to bude teraz?

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy sú tu: Zistili sme, ako bude počas nich otvorené kupko v Považskej
Zdroj: Dnes24.sk

V týchto dňoch aj v Považskej Bystrici začali stúpať hodnoty na teplomeroch poriadne vysoko. Jednou z obľúbených foriem schladenia počas horúcich dní býva pobyt pri vode. Jazero Podhradské more v Považskom Podhradí je otvorené počas slnečných dní od 9:30 do 19:00, pričom tieto otváracie hodiny platia až do 15. septembra. Priamo v meste možno aktuálne využiť len letné kúpalisko, keďže krytá plaváreň je zatvorená. Na považskobystrickom kúpalisku sa pritom počas augusta bežne skracuje otváracia doba. Preto nás zaujímalo, ako Mestské športové kluby (MŠK) Považská Bystrica, ktoré ho spravujú, zareagovali na aktuálnu situáciu s počasím.

„Otváracie hodiny v auguste sa posúvajú na 12:00 preto, že počas tohto mesiaca zväčša bývajú chladnejšie rána oproti júlu. No aktuálne je horúce počasie, preto čas otvorenia posúvať nebudeme a zostane od 10:00 do 19:00. Minimálne to tak bude zrejme do konca tohto týždňa. Záleží to od počasia. Ale keď prídu chladnejšie augustové rána, posunieme otvorenie na 12:00,“ povedal Ľubomír Kubovič, riaditeľ MŠK.

Ten ďalej uviedol, že ľudí budú priebežne informovať o zmenách otváracích hodín. „Uverejňujeme to nielen na vstupnej bráne, ale tiež na internetovej stránke MŠK,“ konštatoval.

Tiež nás zaujímalo, či sa vzhľadom na momentálne vysoké teploty neuvažuje o predĺžení otváracej doby kúpaliska, ktorá je od 10:00 do 19:00. „Skôr ako o 10:00 otvárať nemôžeme, pretože každé ráno kúpalisko pripravujeme na nový deň. Bazén sa musí vyčistiť a tiež treba upraviť okolie. Navyše ani do 12:00 návštevnosť nebýva vysoká, tá sa zvyšuje až poobede, čiže skorší začiatok by nemal ani veľký význam. Čo sa týka možného posunu vo večerných hodinách, tam to tiež nie je veľmi reálne, keďže musíme rešpektovať fakt, že kúpalisko je v blízkosti bytoviek,“ vysvetlil Kubovič.

Podľa jeho slov by tamojší obyvatelia Lánov nemali veľké pochopenie, ak by bolo otvorené napríklad až do 20:00. „V minulosti sme skúšali kúpalisko oživiť kultúrnym programom, prípadne posunúť otváracie hodiny, no automaticky sme sa museli pripraviť aj na sťažnosti,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie