Ilustračný obrázok k článku Horúca novinka z futbalovej kuchyne: Považská Bystrica má záujem o štvrtú ligu!
Zdroj: TASR

Horúca novinka z futbalovej kuchyne: Považská Bystrica má záujem o štvrtú ligu!

Futbalisti Považskej Bystrice môžu už počas rozbehnutej sezóny zamieriť o dve súťaže vyššie! Ako sa to dá spraviť?

Filip Chudý Futbal
Filip Chudý Futbal

Horúca novinka z futbalovej kuchyne: Považská Bystrica má záujem o štvrtú ligu!

Futbalisti Považskej Bystrice môžu už počas rozbehnutej sezóny zamieriť o dve súťaže vyššie! Ako sa to dá spraviť?

Ilustračný obrázok k článku Horúca novinka z futbalovej kuchyne: Považská Bystrica má záujem o štvrtú ligu!
Zdroj: TASR

Futbalový klub MŠK Považská Bystrica má záujem o to, aby sa už počas tejto sezóny hrala v našom meste štvrtá liga, čo nám potvrdil manažér klubu Ján Panák, ale ako upozornil, zatiaľ je to stále len vo forme záujmu. Účastník tejto súťaže FK Spartak Bánovce nad Bebravou už totiž podľa slov Panáka je majiteľom účastníka tretej ligy FC Horses, čiže Bánovčania by mali hrať na jar tretiu ligu a ich miesto vo štvrtej lige, kde sú aktuálne na druhom mieste, bolo ponúknuté Považskej Bystrici.

Ako nám prezradil manažér nášho futbalového klubu, v pondelok od rána sedeli u primátora, aby sa všetci vyjadrili, že či má vôbec zmysel sa takou ponukou zaoberať. „Prechádzali sme si to trénersky, hráčsky, či vôbec vieme dať tím dokopy. Ono to totiž nie je jednoduché. No v pondelok sa to rozseklo, že MŠK Považská Bystrica má záujem o štvrtú ligu,“ povedal Ján Panák s tým, že smerom k Bánovciam sú len ústne dohody, z oboch strán je aj dobrá vôľa, ale všetko rozhodnú právnici.

Definitíva počas týždňa

„Licenciu sme ešte nekúpili. Uvažujeme o tom, to nemôžem poprieť, ale konečné slovo majú právnici na Slovenskom futbalovom zväze (SFZ), či je to vôbec možné. My sme požiadali o stanovisko Legislatívno-právne oddelenie SFZ. Až keď teda právnici povedia, že v zmysle zákonov a smerníc je to možné, potom budeme ďalej konať, ale záujem určite máme,“ vyjadril sa Panák.

Ale ako ďalej zdôraznil, pôjdu do toho len vtedy, ak to bude právne čisté, pričom stanovisko od právnikov, že či sa to vôbec dá, by mali poznať zrejme už počas tohto týždňa. Ako tiež Panák pripomenul, keď sa v nedávnej minulosti klub transformoval zo súkromného (FK Raven) na mestský (MŠK), chceli sa vtedy prihlásiť do piatej ligy, ale keďže transformácia nebola skončená, nebolo im to umožnené, preto Považská Bystrica vlastne opäť začínala od poslednej ôsmej ligy, pričom aktuálne je v šiestej lige na prvom mieste.

Návrat po štyroch rokoch?

FK Raven sa odhlásil zo štvrtej ligy ako líder tabuľky v januári 2013, čiže Považská Bystrica by sa mohla do tejto súťaže vrátiť po štyroch rokoch už ako MŠK. Ale keďže v rozbehnutej súťaži sa nemôžu meniť názvy klubov, Považskobystričania by vlastne jarnú časť štvrtej ligy dohrali pod hlavičkou Bánoviec, no zápasy by sa hrávali u nás, pričom by nastupovali za tento tím naši hráči, ktorí by na polroka prestúpili do Bánoviec.

Za predpokladu, že sa to všetko právne podarí zrealizovať, Považská Bystrica by v jarnej časti nepôsobila v šiestej lige, v ktorej je lídrom tabuľky. „My by sme to chceli dohrať, ale nedá sa to. Nemáme totiž toľko futbalistov, keďže cca 20 hráčov musíme preregistrovať do Bánoviec,“ doplnil Panák s tým, že neradi by narušili šiestu ligu odchodom, no do Považskej Bystrice už len vzhľadom na históriu a veľkosť mesta patrí vyššia ako oblastná súťaž, preto ak sa im naskytá takáto príležitosť, radi by ju využili.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania úspech nezvýraznili: Chcú navrhnúť veľkú zmenu, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín