Filip Chudý Hádzaná

Heroický výkon Považskobystričanov: Nezastavili ich ani ťažkosti, VIDEO a FOTO

Veľmi cenný európsky skalp sa podarilo získať hádzanárom Považskej Bystrice, hlavne preto, čo tomu predchádzalo. Aké problémy museli prekonať?

Ilustračný obrázok k článku Heroický výkon Považskobystričanov: Nezastavili ich ani ťažkosti, VIDEO a FOTO
18
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Tretiu sezónu za sebou hrajú hádzanári MŠK Považská Bystrica Vyzývací pohár, pričom druhýkrát sa dostali do jeho osemfinále, no nemusí to zostať len pri tom. Pred rokom nešťastne vypadli s holandským Hurry-Up, keď im nestačil ani 11-gólový náskok z prvého zápasu. Teraz síce porazili portugalský klub AM Madeira Andebol SAD „len“ 25:23, ale je to veľmi cenný výsledok zvlášť kvôli okolnostiam. „Máme zdravotné problémy, niektorí hráči išli hrať rovno z postele. Pokiaľ sme vládali a zdravie nás pustilo, dovtedy sme aj mali náskok. Som hrdý na chalanov, že ako sme to odtiahli,“ poodhalil Šimon Macháč.

„Prvá vec, ktorá nás negatívne ovplyvnila, bol handicap už v príprave na zápas, keď traja hráči kvôli chrípke nastúpili rovno z postele a s teplotami. Nemohli sme sa tak poriadne pripraviť na súperovu vysunutú obranu, keďže bolo málo času a ešte sme boli aj nekompletní. Druhou vecou bolo to, že nám po zmene strán došli sily, čo hralo proti nám. Ale hráčom slúži ku cti, že zabojovali a získali sme cenný skalp. Či to bude stačiť na postup, to sa ukáže v odvete,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

V posteli sa na zápas „pripravovali“ Tomáš Vallo, Martin Kozák a Stanislav Pupík, navyše vyvrtnutý členok trápil Petra Tumidalského, pričom aj ďalší naši hráči nám po zápase priznali, že nenastupovali úplne zdraví. „Pre našu extraligu nie je taká obrana typická, čiže bolo potrebné sa na ňu pripraviť. Lenže keď vám v príprave chýbajú tri spojky zo základnej zostavy, tak to je problém. Postupové šance sa týmto výsledkom veľmi nezmenili. Pre hostí nie je zlé prehrať vonku o dva góly, ale stále sú to len ľudia z mäsa a kostí. My sa musíme dať počas týždňa zdravotne dokopy, aby sa chalanom vrátili sily, poučiť sa z tohto duelu a pripraviť sa na odvetu,“ uviedol Straka.

Podľa nášho brankára Ladislava Kovačina sú postupové šance stále otvorené, keďže dva góly v hádzanej neznamenajú nič, čiže sa pôjde do odvety akoby za stavu 0:0. Ten odchytal celý zápas po dlhšej dobe, pričom dôveru splatil viacerými výbornými zákrokmi. „Už mám niečo odchytané, čiže nie som z takýchto zápasov zbytočne nervózny. Celé mužstvo má zásluhu na tom, že sme dostali len 23 gólov. Chalani makali v obrane 60 minút a veľmi mi pomohli, za čo som sa im snažil odvďačiť,“ vyjadril sa Kovačin.

Prvých 20 minút druhého polčasu bolo v našom útoku rozháraných podľa neho preto, že súper pozmenil obranu. „Robilo nám to problém, ale nakoniec sme to zvládli. Súper vie tiež hrať hádzanú na veľmi dobrej úrovni. Dal nám zabrať. Ak ale o niečo zlepšíme náš výkon a odstránime chybičky, máme šancu na postup.“ Kovačin ale upozornil, že na Madeire to bude o niečom inom, minimálne preto, že tam nebudú mínusové teploty, ale 18–20 °C.

Európske víťazstvo Považskej: Záverečné okamihy veľkej drámy
1
Galéria

Šimon Macháč síce priznáva, že Madeira bude pekná, ale nejdú tam na výlet. „Teší nás víťazstvo, aj nízky počet inkasovaných gólov, ale dvojgólový náskok ešte nič neznamená. Všetci mohli vidieť, že Madeira má dobrý tím s kvalitnou obranou a vie zahrať aj v útoku. Uvidíme, ako to tam dopadne, ale chceme postúpiť a ukázať, že Považská Bystrica vie hrať aj európsku súťaž,“ doplnil. Odveta sa hrá v sobotu, naši hádzanári do jej dejiska letia v piatok.

Pohárová Európa v Považskej: MŠK porazili portugalskú Madeiru!
18
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie