Filip Chudý Hádzaná

Hádzanári Považskej sa presunuli do Holandska: Idú hrať na postup!

Považskobystrickí hádzanári zamierili do Holandska, kde by chceli spečatiť postup do štvrťfinále európskeho pohára. Ako sú na tom pred odvetou?

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Považskej sa presunuli do Holandska: Idú hrať na postup!
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári Považskej Bystrice sa presunuli do Holandska, kde na nich v nedeľu o 17:00 v Emmene čaká odvetný zápas osemfinále Vyzývacieho pohára proti JMS Hurry-Up. Na ďalekú cestu sa dobre naladili v ligovom stretnutí v Nových Zámkoch, ktoré prvýkrát v sezóne porazili (29:26). „Sme radi za víťazstvo. V prvom zápase v Nových Zámkoch počas tejto sezóny nám tesne ušlo, hoci sme krátko pred koncom viedli. Teraz to bolo vyrovnané. V úvode nás podržal Motlík, neskôr Biel, pričom hráči bojovali. Mal som radosť z toho, že po náročnom víkende sme zvládli ďalší ťažký zápas kondične, nasadením aj mentálne,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Ešte v piatok naši hádzanári trénovali doma, následne mali spoločnú večeru, po ktorej sa vydali na cestu do Holandska, kde majú naplánované ešte dva tréningy. Hráči by mali byť podľa slov trénera zdravotne v poriadku. „Budeme potrebovať to, aby nám fanúšikovia držali palce, pretože urobiť posledný krok býva najťažšie. Aj s ich pomocou to môžeme zvládnuť a postúpiť ďalej,“ uviedol Straka. A hoci máme po prvom zápase 11-gólový náskok (30:19), ešte je to stále len polčas.

„Máme pred odvetou dobrý náskok, ale nemôžeme podľahnúť sebauspokojeniu. Máme už nejaké skúsenosti, či už tímové, alebo osobné, že ešte nie je koniec. Hráme vonku, súper bude motivovaný a my sa musíme sústrediť hlavne na náš výkon a hrať sústredene,“ konštatoval považskobystrický tréner.

Že musíme byť opatrní, o tom najlepšie hovorí fakt, že aj v predchádzajúcom kole proti Partizanu Belehrad sa po prvom zápase, ktorý sme vyhrali u súpera o osem gólov, zdalo, že postup nám nemôže uniknúť, no v domácej odvete sme prehrávali v druhom polčase už o sedem gólov. „Práve preto musí byť náš výkon a taktika postavená tak, aby sa nič podobné nestalo. Nikto z nás totiž nechce zažívať podobné nervy,“ vyjadril sa Straka.

Krídelník MŠK Ľuboš Cifra pripomína, že keď náš náskok z prvého zápasu Partizan Belehrad v priebehu odvety takmer dohnal, mali sme výhodu v tom, že fanúšikovia nám v domácom prostredí pomohli. „No ak by sa teraz niečo také nebodaj zopakovalo, bolo by ťažké to opäť zvrátiť na našu stranu. Preto musíme ísť do toho zodpovedne, nenaháňať sa, hrať gól na gól, aby sme nedovolili domácim získať náskok. Ideme hrať proste na postup,“ doplnil Cifra.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Medailová žatva Považskobystri­čaniek: Lucia, Andrea a Zuzana ukázali kvality!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie