Streda 24. júl 2019 Vladimír  21 °C
Filip Chudý Rôzne

Gympel v Považskej sa môže dočkať finančnej injekcie: Pribudnú moderné pomôcky?

Žiaci považskobystrického gymnázia sa môžu vzdelávať modernejším spôsobom. Škola má totiž záujem o zaujímavý projekt.

Ilustračný obrázok k článku Gympel v Považskej sa môže dočkať finančnej injekcie: Pribudnú moderné pomôcky?
Zdroj: Barbora Chudá

Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na svojom ostatnom zasadnutí schválilo návrh projektu na schválenie podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci Operačného programu Ľudské zdroje s názvom RRR-rozumiem, riešim, rozvíjam sa v podmienkach Gymnázia v Považskej Bystrici. Cieľom projektu je skvalitniť kompetenčnú výbavu učiteľov a žiakov gymnázia v oblasti čitateľskej, matematickej, prírodovednej a finančnej gramotnosti.

Všetky aktivity projektu budú smerovať k rozvoju v menovaných oblastiach nasledovne:

  • 1. extra hodiny – nad rámec školského vzdelávacieho programu
  • 2. mimovyučovacia činnosť žiakov
  • 3. vypracovanie a vydanie učebných textov pre žiakov
  • 4. pedagogické kluby za účelom výmeny skúseností
  • 5. vzdelávanie pedagogického zboru

„Počas realizácie projektu bude financovaných šesť spoločných stretnutí a na záver spoločná konferencia. Na aktivity projektu budú obstarané súpravy na modelovanie, programovanie a testovanie robotických zariadení, 3D tlačiarne a upgrade na 3D tlačiarne,“ znie popis projektu za 300 000 eur.

Ako informoval Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK, vybavenie zakúpené v rámci projektu zostane aj po jeho ukončení vo vlastníctve Gymnázia Považská Bystrica. „Začiatok realizácie projektu závisí od schvaľovacieho procesu žiadostí o nenávratný finančný príspevok a aj od jeho nadväznosti na vyučovací proces,“ doplnil.

Riaditeľka školy Mária Vydrová upozornila, že zatiaľ zastupiteľstvo schválilo sumu na kofinancovanie projektov, ktoré sú v príprave. „Po podaní musia prejsť schvaľovaním na ministerstve, tie, ktoré budú schválené, podpíšu na základe vyzvania ministerstvom zmluvu o realizácii. Začiatok realizácie je teda zatiaľ vo hviezdach,“ dodala s tým, že sú v štádiu začiatku písania projektu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Na SPŠ v ostatnom čase realizovali projekt za 255 600 eur, keď rekonštruovali hlavnú budovu

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk