Filip Chudý Rôzne Futbal

Futbalový štadión v Považskej sa modernizuje: Mali strach z hygienikov! FOTO

Považskobystrický futbalový štadión už má svoje roky, čo sa na ňom prejavuje. Kompetentní tak boli prinútení k týmto opravám.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový štadión v Považskej sa modernizuje: Mali strach z hygienikov! FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Futbalový štadión v Považskej Bystrici aktuálne prechádza rekonštrukciou sociálnych zariadení v šatniach dorastencov, žiakov a žien. „Priestory považskobystrického futbalového štadióna boli dané do prevádzky v sezóne 1963/64. Majú už svoje roky, s čím súvisí aj aktuálna rekonštrukcia sociálnych zariadení,“ povedal Ľubomír Kubovič, riaditeľ Mestských športových klubov (MŠK) Považská Bystrica. Primátor mesta Karol Janas uviedol, že tieto rekonštrukcie už boli nevyhnutné, lebo ak by prišli na kontrolu hygienici, zrejme by im sociálne zariadenia v šatniach zavreli.

„Robí sa kompletná rekonštrukcia v šatniach. Vybúrali sa kachličky, aj strop a podlaha, keďže bude treba použiť modernejšie materiály, aby nepresakovala voda a spĺňali sme hygienické podmienky. Čo sa týka financií, čakáme, že zo všetkým by nás to malo stáť približne osemtisíc eur. Práce plánujeme ukončiť v polovici apríla,“ uviedol riaditeľ MŠK s tým, že zatiaľ si to opravujú vo vlastnej réžii.

Primátor mesta ozrejmil, že prvou vecou, na ktorú sa pri rekonštrukcií futbalového štadióna zamerali, sa týka práve sociálnych zariadení, keďže tie boli naozaj v zlom stave. „Bolo ich treba riešiť už pred jarnou časťou tejto sezóny. Našťastie, jej úvod sa trochu kvôli počasiu oneskoril, čo nám pomohlo,“ konštatoval.

„V zlom stave sú ale aj iné časti štadióna, veď sa stačí len pozrieť na tribúnu. Statik nám ju dovolil podmienečne používať, ale v letnej prestávke bude musieť prísť k sanačným prácam,“ doplnil Janas, ktorý si nemyslí, že pre vyššiu súťaž budú nutné ďalšie výraznejšie rekonštrukcie, štadión bude podľa neho na tretiu ligu vyhovovať. Ako sme vás totiž už informovali, futbalový klub MŠK Považská Bystrica sa od budúcej sezóny spojí s TJ Iskra Borčice, čím získa ich licenciu na tretiu ligu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrický futbalový štadión sa prerába: Takto sa pracuje v šatniach
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie