Filip Chudý Futbal

Futbalová sezóna vrcholí: Ktoré tímy z okolia Považskej bojujú o postup?

Už o pár týždňov sa skončí sezóna 2018/2019. Vo viacerých súťažiach majú zastúpenie práve aj tímy z nášho okolia. Kto ešte bojuje o postup?

Ilustračný obrázok k článku Futbalová sezóna vrcholí: Ktoré tímy z okolia Považskej bojujú o postup?
Zdroj: Dnes24.sk

Kluby spadajúce geograficky pod Oblastný futbalový zväz (ObFZ) Považská Bystrica najlepšie reprezentujú hráči FK Dubnica nad Váhom. Tí sú kolo pred koncom druhej ligy na piatom mieste s visačkou najlepšieho nováčika súťaže.

Doslova krok od potvrdenia výbornej sezóny sú aj futbalisti TJ KOVO Beluša, ktorých len kúsok delí od spečatenia historického postupu do druhej ligy. O tom však nechce ani počuť MŠK Púchov, keďže je aktuálne v III. lige západ tretí so stratou ôsmich bodov na vedúcu Belušu. Zostávajú ešte tri kolá, belušský klub však čakajú už len dve stretnutia.

Horšie sú na tom futbalisti MŠK Považská Bystrica. Minulú sezónu ešte pod hlavičkou TJ Iskra Borčice dokončili na druhom mieste, v tejto sa však výrazne prepadli. Našťastie, odstúpenie Trenčianskych Teplíc zo súťaže na začiatku jarnej časti zahnalo všetky čierne scenáre. Odvtedy Považskobystričania súťaž dohrávajú v pokojnom strede tabuľky.

Podobne sa v tretej lige prepadli aj Lednické Rovne, minulú sezónu štvrté, teraz tabuľkový sused MŠK. Nikomu však z nášho okolia nehrozí zostup do IV. ligy. V nej hrá dobrú sezónu TJ Partizán Domaniža, ktorý sa medziročne posunul do hornej polovice tabuľky. Trochu sa však prepadol TJ Partizán Prečín, keďže ho trápia zranenia hráčov. A hoci je momentálne predposledný 13., pričom má štyri kolá pred koncom náskok troch bodov na posledné Bánovce, ktoré privíta doma v predposlednom kole, zostup by mu hroziť nemal. Zo súťaže sa totiž odhlásili Šimonovany, navyše by ju malo hrávať 16 klubov…

Postúpiť do nej môže Brvnište, ktoré je lídrom V. ligy sever, pričom má štyri kolá pred koncom náskok dva body na tretí Kvašov, no a v predposlednom kole ich čaká ešte vzájomný súboj v Kvašove. Obaja sa si však musia dať pozor aj na druhé Dolné Vestenice a štvrtý Cígeľ. Podmanín, ktorý minulý rok postupoval z prvého miesta šiestej ligy pred druhým Kvašovom, je o súťaž vyššie v pokojnom strede tabuľky, rovnako ako Ladce. Plevník – Drienové je síce trochu nižšie, ale ďaleko od úplného konca.

Čo sa týka oblastných súťaží, o víťazstvo v šiestej lige tuho bojujú Košeca, Horná Poruba a Tuchyňa. A keďže sa zo súťaže odhlásila Dolná Mariková, nikto ďalší by už nemal vypadnúť. V siedmej lige sú kúsok od postupu Visolaje a keďže sa Pružina odhlásila, automaticky zostupuje. Vo ôsmej lige je už jasný víťaz, ktorým sa stala Nová Dubnica.

Kto je ešte stále minimálne v teoretickej postupovej hre?

 • TJ KOVO Beluša (III. liga)
 • MŠK Púchov (III. liga)
 • TJ Slovan Brvnište (V. liga)
 • TJ Spartak Kvašov (V. liga)
 • FK Košeca (6. liga)
 • TJ Vápeč Horná Poruba (6. liga)
 • TJ Štart Tuchyňa (6. liga)
 • TJ Visolaje (7. liga)
 • TJ Rozvoj Sverepec (7. liga)
 • TJ Družstevník Šebešťanová (7. liga)
 • TJ Slovan Kameničany (7. liga)
 • Futbalový klub Nová Dubnica (8. liga) – už istý postupujúci

Poznámka: Postupy a zostupy môže tiež ovplyvniť to, kto všetko sa v jednotlivých súťažiach prihlási do budúcej sezóny. My sme však vybrali kluby z nášho okolia, ktoré zo športového hľadiska v závere súťaže stále o niečo hrajú.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nuž uvidíme, v ktorom tíme vypuknú podobné oslavy, ako napr. tieto…

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie