Filip Chudý Hádzaná Video

Forma ako zo zlatých čias: Považskobystričania ale chcú viac, VIDEO a FOTO

Pri hľadaní toho, kedy sa takto dobre našim hádzanárov darilo, sme museli zájsť v archíve veľmi ďaleko. S tým sa však nechcú uspokojiť.

Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa nachádzajú vo veľmi dobrej forme, o čom svedčí ich výborná bilancia. V tejto sezóne odohrali na troch frontoch (extraliga, domáci a európsky pohár) 15 súťažných stretnutí a dosiahli v nich až 13 víťazstiev. Ide o náš historicky druhý najlepší štart do sezóny, ak zoberieme ako vzorku prvých 15 duelov. Lepšie sme odštartovali len sezónu 2005/06, ktorú sme neskôr zakončili naším tretím majstrovským titulom a pridali sme aj víťazstvo v Slovenskom pohári, čiže sme vtedy oslavovali double.

Súčasnú fazónu naši chlapci potvrdili aj v sobotu proti ŠKP Bratislava, keď vyhrali 28:23. Ide o naše ôsme víťazstvo za sebou, čo sa nám naposledy stalo pred dvomi rokmi a rovnakú víťaznú sériu sme predtým ťahali už v spomínanej majstrovskej sezóne 2005/06. Ale pokračovanie obe série nemali. Teraz by sa ju teda patrilo predĺžiť, ale na to musíme vyhrať v stredu v Piešťanoch. Ak sa to podarí, následne nás v sobotu doma čaká priamy súboj o prvé miesto proti Šali. „Tú ešte neriešime. Ideme zápas za zápasom. Teraz treba zvládnuť Piešťany, kde to vôbec nebude ľahké, keďže majú veľmi skúsené mužstvo, ktoré je doma silné,“ povedal Tomáš Vallo.

„Keď je pohoda, tak sa darí. Výborné je to, že všetci chalani makajú, čo spôsobuje, že nám forma neklesá, čo ma teší. Proti ŠKP nám síce nevyšiel druhý polčas, čo bolo spôsobené najskôr hlavami, keďže pod dojmom veľkého náskoku sme už asi nimi boli na zápase v Piešťanoch. Ale som rád, že tréner dáva šancu aj našim mladým chlapcom. Myslím si, že nám budú ešte veľkým prínosom. Dúfam, že budú rásť a stanú sa z nich hráči, ktorí zvýšia konkurenciu, čo určite pomôže aj hráčom zo základnej zostavy,“ uviedla naša stredná spojka.

Vallo bol zároveň najlepším strelcom zápasu, pričom všetky svoje góly dal v prvom polčase, v ktorom sme prakticky rozhodli o našej výhre, keďže v prestávke bol stav 19:10. Ale prečo sme ich po zmene strán dali len deväť? „Je to o skúsenostiach. Druhý polčas sme navyše hrali veľakrát v oslabení, čo našu hru rozkúskuje. Nemáme potom protiútok a ešte aj útočné kombinácie viaznu. Ďalej to spôsobila aj nízka úspešnosť našej streľby, keďže sme zahodili veľa čistých šancí,“ vysvetlil tréner MŠK Václav Straka.

Ten v prvom dejstve nechal hrať len základnú zostavu, striedal až na začiatku druhého polčasu. „Prvý polčas bol veľmi dobrý, no druhý ma hnevá. Aj keď sme vystriedali, čakal som väčšiu kvalitu. Lenže sme dlho nevedeli dať gól, čo výsledok trochu pokazilo. Mladí chalani síce zbierajú skúsenosti, no niektorí z nich by ich už mali na ihrisku aj predať, pretože výkon niektorých nebol optimálny, čo sa potom prejavilo na skóre,“ doplnil považskobystrický tréner s tým, že celkovo môžeme byť spokojní, pričom pochválil výkon oboch našich brankárov.

Nerozhodila ho ani otázka na to, že ak potiahneme víťaznú sériu aj v tomto týždni (Piešťany vonku a Šaľa doma), určite pôjdeme na prvé miesto. „Chceme štyri body z tohto týždňa, aj keď vieme, že to budú ťažké stretnutia. Môžeme ísť do nich s dobrou náladou, ale zároveň plne koncentrovaní. Pravdou je to, že náš tím je v dobrej forme. Herný systém je zabehnutý. Do toho prichádza nadstavba v podobe detailov, ako je súhra dvojíc a trojíc alebo konkrétne pokyny na jednotlivých súperov. Ale vždy sa dá čo zlepšovať. Navyše nás náročný program ešte preverí,“ dodal.

Bratislavskí policajti si v Považskej neškrtli: Zábery z natiahnutia víťaznej sé
10
Galéria

Hosťujúci tréner Peter Kostka po zápase povedal, že pokiaľ nebudú hrať agresívne v obrane a nebudú mať zákroky brankárov, nemôžu byť Považskej Bystrici čo i len konkurencieschopní, keďže bez spomenutých vecí nemajú ani protiútok. „Druhý polčas bol z našej strany výrazne lepší, hoci domáci nám pomohli striedaniami. Tiež nás zradila efektivita. Pokiaľ nedáme tri sedmičky a šesť trhákov, tak je úplne jedno, aká bude taktika, na takejto horúcej pôde bez efektivity neuspejeme,“ konštatoval s tým, že kým u nás len mohli, v ďalších zápasoch už musia, inak svoju stratu na prvú šestku nedobehnú.

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 28:23 (19:10)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Macháč 4, Sloboda 1, Bystrický 2, Ivanicja 4, Maliar, Kardoš, Jurák 3, Tumidalský 1, Briatka 1, Štefina 2, Vallo 7/1, Gardian 1, Lovíšek, Kozák 2
ŠKP: Csente, Pčola – Orosz 3, Kysel 3/1, Rybanský, Prokop 7, Lieskovský 2, Sivák 2, Mikéci 4, Demko, Šulka, Janoška 2, Mikuš, Bartovič, Pomichal
Rozhodovali: Oťapka – Zubo, vylúčení: 5 – 4, 7 m hody: 2/1 – 4/1, 350 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie