Filip Chudý Kultúra

Fašiangujte priamo v centre: Zabíjačkové dobroty aj hudba, PROGRAM

Počas záverečného fašiangového dňa sa bude veseliť aj v centre Považskej Bystrice a nielen tam. Čo náš čaká?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Záverečný fašiangový deň tohto roka pripadol na utorok 25. februára. Popolcovou stredou sa následne začína pôstne obdobie, ktoré vyvrcholí Veľkou nocou. Veľkonočný pondelok v roku 2020 bude 13. apríla.

Koniec Fašiangov už tradične so sebou prináša zábavu a tentoraz tomu nebude inak. V Považskej Bystrici sa uskutoční podujatie s názvom Fašiangy v meste, ktoré pripravilo PX Centrum. Ide o tradičné zábavné popoludnie s fašiangovými maskami, ktoré sa bude odohrávať pri kine Mier. O 11.00 h sa začnú predávať zabíjačkové špeciality a 15.30 h je pripravený približne hodinový kultúrny program s pochovaním basy.

V programe vystúpi hudobná skupina Bonus a folklórna súbor Seniorpovažan. „Rozlúčka s fašiangovým obdobím pre malých aj veľkých. Pozývame deti i dospelých v maskách. Všetky masky budú odmenené cenami,“ informovalo PX Centrum.

Program Fašiangy v meste 2020

  • od 11.00 h – predaj zabíjačkových špecialít
  • od 15.30 h – hudobný program (skupina Bonus a FS Seniorpovažan)

Zábava aj v obciach

A hoci fašiangový program vo väčšine obcí vyvrcholil počas voľných víkendových dní, niekde sa bude ešte veseliť aj v utorok 25. februára. V Domaniži pripravili fašiangový sprievod aj zábavu (o 20.00 h v obecnom dome). V Pružine sa v rovnakom čase bude pochovávať basa, pričom aj tam príde zahrať skupina Bonus z Podskalia.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Na videu a vo fotogalérii si pozrite, ako to vyzeralo pred rokom.

Fašiangy v meste: Zábery z považskobystrického centra
25
Galéria

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie