Šport Iné športy

Fantastické víťazstvo Sloveniek: Máriu Kostelanskú vyhlásili za hráčku zápasu

Volejbalové reprezentantky Slovenska zvíťazili v úvodnom stretnutí na domácich ME nad Španielskom. Pomohla k tomu aj považskobystrická odchovankyňa.

Ilustračný obrázok k článku Fantastické víťazstvo Sloveniek: Máriu Kostelanskú vyhlásili za hráčku zápasu
18
Galéria
Zdroj: TASR

Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom otváracom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave nad Španielskom 3:0. V dramatickom a vyrovnanom zápase bol kľúčový druhý set, v ktorom Slovenky od úvodu prehrávali, no po skvelom obrate a výborne zvládnutej koncovke triumfovali 29:27. V treťom sete si už v skvelej atmosfére nenechali ujsť prvé víťazstvo na šampionáte.

Za najlepšiu hráčku zápasu vyhlásili Považskobystričanku Máriu Kostelanskú. Podľa jej slov išlo o kvalitný duel. „Rozhodujúca bola koncentrácia. A tiež to, že sme sa nevzdali a stále bojovali ako jeden tím aj za nepriaznivého stavu,“ povedala.

Ocenila tiež výbornú atmosféru. „Viackrát som mala slzy v očiach, keď som sem prišla. Ľudia boli úžasní, podporovali nás a boli naším ďalším hráčom na ihrisku,“ doplnila po stretnutí Kostelanská, ktorá si uvedomuje, že aj na druhého súpera sa musia zodpovedne pripraviť. Zverenky Marca Fenoglia nastúpia vo svojom druhom zápase v skupine v sobotu o 20.00 h proti Švajčiarsku.

Slovensko – Španielsko 3:0 (24, 27, 18)

zápas trval 88 minút, rozhodovali: Simonovská (Čierna Hora) a Marquesová-Ferreirová (Portugalsko), 4150 divákov.
SR: Kijaková 9, Kostelanská 11, Pencová 6, Koseková 1, Radosová 10, Herelová 14, libero Španková (Hudecová 1, Hrončeková 0, Palgutová 1). Tréner: M. Fenoglio.
Španielsko: Riverová 5, Carová Garcíová 4, Segurová 10, Escamillová 18, Berbelová 11, Corralová Bouzová 1, liberá Sánchezová a Llabrésová (Prianteová Francesová 0, Elizagová 0, Gonzálezová 1). Tréner: P. Saurín.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, viedli 2:0 aj 3:1. No Španielky potom šnúrou troch bodov išli do vedenia. Oba tímy sa potom striedali vo vedení, za stavu 14:14 odskočili Slovenky súperovi o dva body zásluhou dvoch skvele zakončených útokov. Španielky však odpovedali rovnako a neskôr bol stav 20:20. V závere mali viac síl domáce, využili druhý setbal a triumfovali 26:24.

Druhý set začali lepšie Španielky, viedli v úvode 5:2 a náskok si potom udržovali. Za stavu 15:11 však Slovenky začali otáčať výsledok a po smeči Pencovej vyrovnali na 17:17. Potom sa po prvý raz v 2. sete dostali Fenogliho zverenky do vedenia 23:22. V dramatickej a vyrovnanej koncovke mali napokon pevnejšie nervy a dôležitý set získali v pomere 29:27.

Na začiatku tretieho setu viedli španielske reprezentantky 2:0, no Slovenky otočili stav na 4:2 a náskok si udržiavali. Neskôr po skvelom bloku Kijakovej viedli už 10:5. Hoci sa Španielky neskôr zlepšili, slovenské volejbalistky si už v skvelej atmosfére nenechali triumf vziať.

Hlasy po zápase:

Nina Herelová, blokárka SR: „Bolo kľúčové, že sme zvládli koncovky setov. Som unesená z atmosféry, bolo to niečo neuveriteľné. Zápas nám ukázal, že na takomto fóre nemôžeme poľaviť ani na chvíľu.“

Jaroslava Pencová, blokárka SR: „Zápas som si užívala, diváci sa bavili, bola som v šoku. V druhom sete to bolo vybojované, vyšiel nám challenge, tam sa to celé rozhodlo.“

Marco Fenoglio, tréner SR: „Bolo to fantastické. Skvelá pedzápasová šou, neuveriteľní fanúšikovia. Bolo niečo neuveriteľné hrať v takejto atmosfére, miešali sa vo mne emócie. Hrali sme ako tím, a to bolo kľúčové pri tomto triumfe. Som hrdý na moje dievčatá, pretože vedia, čo od nich vyžadujem a plnili to.“

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj fotogalériu z víťazného zápasu našich reprezentantiek.

FOTO: Slovenky začali ME výhrou nad Španielskom, pomohla aj Mária Kostelanská
18
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie