Šport Iné športy

Európska špička mieri na Považie: Prihlásilo sa 9 krajín

Na Európskom pohári v Púchove sa predstaví 65 jazdcov, medzi ktorými budú aj slovenskí reprezentanti v paracyklistike.

Ilustračný obrázok k článku Európska špička mieri na Považie: Prihlásilo sa 9 krajín
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Nasledujúci víkend sa v Púchove uskutoční Európsky pohár v paracyklistike 2020. V sobotu 12. septembra sú na programe cestné preteky, o deň neskôr časovka.

Situácia sa vyvíja

Na podujatie je prihlásených 65 pretekárov z deviatich krajín, najviac z Česka, Poľska a Slovenska.

„Prihlásil sa slušný počet pretekárov, keďže v dôsledku celosvetových opatrení kvôli ochoreniu COVID-19 je podujatie v Púchove jedným z mála, ktoré sa uskutoční. Väčšina bola bez náhrady zrušená vrátane MS v cestnej paracyklistike a Svetových pohárov. Otázne je koľkí aj reálne prídu, nakoľko situácia sa v Európe stále vyvíja,“ uviedol v tlačovej správe reprezentačný tréner slovenskej paracyklistiky Branislav Režnák.

Reprezentanti

Na trase Púchov – Lednické Rovne bude mať počas víkendu aj sedmičku svojich zverencov: Ondreja Strečka (MC5), tandem skupiny MB Juraj Práger – Ján Gallik, trojkolkára Ľubomíra Jančího (MT2) a trojicu handbikerov Anna Oroszová (WH3), Daniel Kukľa (MH4) a Miloš Hudec (MH3). Doplnia ich aj ďalší slovenskí účastníci, ktorí aktuálne nefigurujú v reprezentácii, ale využijú možnosť preveriť si svoje schopnosti v zahraničnej konkurencii. Okrem iného budú štartovať aj dva nové tandemy zrakovo znevýhodnených športovcov s pilotmi.

Dvadsiaty štvrtý ročník EP na Slovensku sa v Púchove uskutoční po tretí raz, predtým ho hostila Vrátna. Organizuje ho Žilinský športový klub v spolupráci s Medzinárodnou cyklistickou úniou, Slovenským paralympijským výborom a Slovenským zväzom cyklistiky s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. „Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať jedno z mála paracyklistických podujatí v tomto roku. Všetci veríme, že preteky budú úspešné a účastníci budú na Púchov spomínať iba v dobrom,“ zaželal si predseda organizačného výboru Karol Mihok.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

V článku nižšie si môžete prečítať aj zoznam obmedzení, ktoré budú kvôli pretekom.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie