Filip Chudý Basketbal

Dvojnásobná porcia pre Považskú Bystricu: Aká bude rozlúčka s týmto rokom?

Považskobystrických basketbalistov čakajú posledné dva zápasy v tomto roku, ktoré navyše potrebujú zvládnuť. Aká je ich postupová situácia?

Ilustračný obrázok k článku Dvojnásobná porcia pre Považskú Bystricu: Aká bude rozlúčka s týmto rokom?
Zdroj: Milan Kováčik

Len minulý víkend sa basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica tešili zo svojho doteraz najväčšieho klubového úspechu v Slovenskom pohári, no už teraz musia myslieť na ligové povinnosti. Počas tohto víkendu ich totiž čaká dvojica domácich stretnutí, ktorá môže výrazným spôsobom určiť ich konečné postavenie v základnej skupine prvej ligy.

Do nadstavbovej časti totiž postupuje len prvých päť klubov, no Považskobystričania sú aktuálne šiesty s dvojbodovou stratou na postup. Preto vo zvyšných šiestich stretnutiach musia dosiahnuť čo najviac výhier. O prvé dve sa pokúsia už cez víkend, keď v sobotu o 17:00 hostia Trnavu a v nedeľu o 10:30 Karlovku Bratislava B. Hrať sa bude v telocvični ZŠ Rozkvet, keďže v športovej hale je na pláne koncert.

Podľa slov považskobystrického trénera Petra Romana bude ideálne vyhrať oba zápasy, navyše obom súperom majú čo vracať. „V Trnave sme odohrali veľmi zlý prvý polčas a prehrali tam nakoniec o sedem bodov. Súperovi chceme túto prehru vrátiť,“ vyjadril sa Roman s tým, že v septembri v príprave Trnavčanov porazili vcelku jednoznačne. Zápas proti rezerve Karlovky môže ovplyvniť to, s akým kádrom súper pricestuje, keďže ho môžu doplniť hráči z prvého mužstva, ktoré hrá najvyššiu súťaž. „Ak by sme ich dokázali poraziť, bola by to pre nás veľmi cenná výhra, ktorá by nás reálne vrátila do boja o prvú päťku,“ doplnil Roman k nedeľnému zápasu.

„Ak vyhráme oba zápasy, postup do nadstavby je reálnejší, ak oba prehráme, potom prakticky na sto percent je koniec našim postupovým nádejam. V prípade jednej výhry by to bol taký priemer, čiže by sme uhrali len to, čo môžeme, ale nič navyše. Hlavne výhra proti Karlovke by nám v boji o postup veľmi pomohla,“ opísal postupovú situáciu tréner basketbalistov IMC Slovakia.

Pre Považskobystričanov to budú cez víkend vôbec posledné zápasy v roku 2016. Podľa slov Petra Romana sa chcú dobre naladiť na vianočné sviatky, preto túžia zakončiť rok víťazne. K tomu by mali pomôcť aj fanúšikovia, ktorých tréner na stretnutia pozýva.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Veľký úspech Považskobystri­čanov: Niečo také sa často nevidí, FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie