Krimi

Dvojičky Dávid a Dominik z Udiče pred súdom: Šéfovia gangu dostali doživotie!

Špecializovaný trestný súd odsúdil dvojčatá Dávida a Dominika K. z okresu Považská Bystrica. Rozsudok ešte nie je právoplatný.

Ilustračný obrázok k článku Dvojičky Dávid a Dominik z Udiče pred súdom: Šéfovia gangu dostali doživotie!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, odsúdil v piatok na doživotie bratov – dvojčatá Dávida a Dominika K. z okresu Považská Bystrica. Obaja boli obžalovaní zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, rovnako zo závažného zločinu úkladnej vraždy, ako aj pre iné skutky. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Odvolali sa

„ŠTS im uložil úhrnný trest odňatia slobody na doživotie so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Súd obom obžalovaným uložil aj trest prepadnutia majetku. Ďalšiemu obžalovanému F. K. ŠTS uložil úhrnný trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní piatich rokov, ako aj trest prepadnutia majetku,“ ozrejmila Kudjáková.

Ako ďalej uviedla, rozsudok nie je právoplatný. Odvolali sa a rozhodne o tom Najvyšší súd SR.

Náročný proces

Filip K. je príbuzným odsúdených bratov, ktorí mali šéfovať gangu. V náročnom procese, ktorý trval viac než 50 pojednávacích dní, so záverečnými rečami obžalovaných, ktoré trvali niekoľko dní, svedčili ich bývalí kamaráti a odsúdení členovia skupiny, ktorí sa k trestnej činnosti priznali. S prokurátorom uzavreli dohody a odpykávajú si vysoké tresty.

Dávid a Dominik K. páchali predovšetkým drogovú, ale tiež inú trestnú činnosť od roku 2010 na území Trenčianskeho a Žilinského kraja. Podľa obžaloby ich stíhali aj za úkladnú vraždu bývalého komplica, ktorého telo sa našlo čiastočne zabetónované v Česku. Na zabezpečenie svojho vplyvu používali zastrašovanie, vydieranie a hrubý nátlak.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie