Filip Chudý Rôzne

Dva nové prírastky v Považskej: Potešia malých aj veľkých, FOTO

Považská Bystrica sa môže tešiť z ďalších dvoch knižných búdok, ktoré pokrstili v našom meste. Kde presne boli umiestnené?

Ilustračný obrázok k článku Dva nové prírastky v Považskej: Potešia malých aj veľkých, FOTO
17
Galéria

V Považskej Bystrici sa krstili ďalšie dve knižné búdky. Vznikli pomocou projektu Nápad pre tri generácie Nadácie Poštovej banky, ktorá podporila Združenie lokál patriotov z Považskej Bystrice. Toto združenie na tomto projekte spolupracuje aj s mestom a Považskou knižnicou, pričom knižné búdky vyrobila považskobystric­ká SOŠ.

V stredu sa krstilo na Rozkvete pri altánku pod kaplnkou a vo štvrtok na ZŠ Nemocničná. Na našom najväčšom sídlisku bola krstnou mamou tamojšej lúčnej knižnej búdky Petra Hulková, ktorá podľa slov členky Združenia lokál patriotov Jany Veličovej bude maľovať ešte ďalšie dve knižné búdky v centre mesta. Heslo knižnej búdky znie: „Požičaj, vymeň a vráť.“

Krst spolu s deťmi

Na ZŠ Nemocničná bola umiestnená dúhová knižná búdka, pričom ju osadili priamo na budovu školy. „Maľovali ju deti zo školského klubu pod vedením pani učiteľky Jany Prchalovej,“ prezradila Veličová s tým, že krstnou mamou bola bývalá učiteľka školy Ľudmila Ješková.

Knižné búdky v Považskej: Krsty na Rozkvete a ZŠ Nemocničná
17
Galéria

„Tá napísala a prečítala pri tejto príležitosti krásnu básničku. Knižnú búdku pokrstila spolu s deťmi farebnými písmenkami z polystyrénu, navyše tá získala aj krstný list od Teodora Kohúta, predsedu Združenia lokál patriotov,“ povedala Jana Veličová.

Ako ďalej informovala, krstu sa zúčastnilo približne 50 ľudí a okrem detí nechýbali ani čestní hostia, ako zástupcovia radnice na čele s primátorom Karolom Janasom, riaditeľ ZUŠ STELLA Stanislav Kardoš, riaditeľka Považskej knižnice Ivana Knappová, riaditeľka školy Zuzana Slaninková a ďalší. „Po krste sa deti s hosťami premiestnili do triedy, kde pani Ješkova prečítala deťom príbehy zo školského prostredia, ktoré sama napísala, pričom nechýbala ani torta,“ dodala Veličová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Cesta na Rozkvet s novinkou: Chodenie v zime by malo byť bezpečnejšie, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie