Filip Chudý Krimi

Drogová aféra s dejiskom v Považskej má súdnu dohru: Čo spravili členovia gangu?

Špecializovaný trestný súd rozhodol o tom, že 12 ľudí zo zločineckej skupiny, ktorá pôsobila aj v Považskej Bystrici, zoberie do väzby. Čo im hrozí a ako zareagovali?

Ilustračný obrázok k článku Drogová aféra s dejiskom v Považskej má súdnu dohru: Čo spravili členovia gangu?
Zdroj: TASR

Desať mužov a dve ženy zo zločineckej skupiny nazývanej „Dvojičky“ sa postavili pred sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, ktorý od rána rozhodoval o ich vzatí do väzby. Sú obvinení z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca pre prípravné konanie ŠTS napokon zobral do väzby všetkých dvanástich. Všetci podali sťažnosť, o ktorej bude v najbližších dňoch rozhodovať Najvyšší súd SR.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre nich žiadal väzbu, u niektorých z obavy, aby nemohli ujsť alebo ovplyvňovať svedkov na slobode, ale u všetkých preto, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti.

Ako v stredu informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, celkovo zadržali 13 ľudí a ako členov zločineckej skupiny ich obvinili z drogovej trestnej činnosti. Pri 17 prehliadkach polícia zhabala spolu 270 dávok heroínu, 20 dávok metamfetamínu, minimálne 900 dávok marihuany, zbrane a náboje. Obvinení môžu v prípade dokázania viny stráviť za mrežami 20 až 25 rokov, prípadne dostať doživotie.

Podľa polície členovia skupiny vystupujúcej pod názvom „Dvojičky“ najmenej od roku 2010 prevažne v Trenčianskom a Žilinskom kraji, v mestách ako Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Dubnica nad Váhom, Trenčín či Žilina, mali páchať predovšetkým drogovú trestnú činnosť. „Na základe príkazov bolo vykonaných desať domových prehliadok a niekoľko prehliadok iných priestorov,“ povedal Hraško.

Rozsiahlu akciu s pracovným názvom Twix uskutočnili strážcovia zákona v dňoch 6. a 7. marca. Zúčastnilo sa na nej približne 200 policajtov. „Hlavami zločineckej skupiny boli dvaja bratia,“ doplnil Hraško. Týždenný zisk tejto skupiny odhadol zhruba na 100 000 eur.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Tomáš (27) prišiel do vchodu na SNP a všimol si niečo vo dverách susedov: Pokušeniu neodolal!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie