Filip Chudý Basketbal

Dráma so šťastným koncom: Považskobystričania dosiahli svoj najväčší úspech

Pekný úspech sa podarilo dosiahnuť považskobystrickým basketbalistom. Tí prekonali všetky prekážky a môžu sa radovať z historického finále.

Ilustračný obrázok k článku Dráma so šťastným koncom: Považskobystričania dosiahli svoj najväčší úspech
Zdroj: Milan Kováčik

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica dosiahli svoj doteraz najväčší klubový úspech v Slovenskom pohári, keď prvýkrát postúpili do finále kvalifikačnej fázy tejto súťaže. Jej víťaz sa dostane na februárový záverečný turnaj Final Eight, ktorý usporiadajú na bratislavských Pasienkoch. V nedeľu síce doma prehrali s ŠKP Štart Bratislava 75:86, ale keďže prvý semifinálový duel v hlavnom meste ovládli v pomere 69:54, mohli sa v konečnom súčte tešiť z postupu do finále.

Ten je o to cennejší, že našich basketbalistov sprevádzali zdravotné problémy a hneď v prvej štvrtine odvetného zápasu prehrávali 8:25, čiže v tej chvíli nepostupovali. „Odveta bola z našej strany nevydarená, hlavne v úvode. Rýchlo sme prehrávali o 17 bodov a začali sme byť nervózni. To sa prejavilo hlavne v útoku, kde sme nedali veľa jasných striel a robili zlé rozhodnutia. Súperovi sa naopak darilo, ale nakoniec sme sa pretrápili k postupu, ktorý sme spečatili až štyri sekundy pred koncom dvomi trestnými hodmi,“ povedal tréner Považskobystričanov Peter Roman.

„Postup do finále je dobrá propagácia pre klub a aj hráčov. Navyše je cennejší o to viac, že sme prekonali všetky nástrahy, ktoré sa nám postavili do cesty, či už zdravotné problémy, alebo rýchla strata náskoku z prvého zápasu,“ doplnil Roman.

Ten sa zároveň poďakoval fanúšikom, pretože podľa neho práve ich podpora zohrala v závere nedeľného duelu dôležitú úlohu. Finálovým súperom Považskej Bystrice bude MŠK Iskra Petržalka, ktorá v tejto sezóne ešte neprehrala žiaden súťažný zápas. „Určite si nedáme za cieľ, že finále len odohráme. Pokúsime sa postúpiť, aj keď favorit je zrejme jasný. No finálové stretnutia sú ešte ďaleko a môže ich ovplyvniť dovtedy veľa faktorov, pričom my sa najprv sústredíme na ligu,“ uviedol Peter Roman.

Už počas najbližšieho víkendu odohrajú jeho zverenci v telocvični ZŠ Rozkvet dve dôležité stretnutia. V sobotu o 17:00 privítajú Trnavu, v nedeľu o 10:30 rezervu bratislavskej Karlovky. „Teraz sa musíme pripraviť na ligové zápasy a následne sa pobiť o postupové miesto na záverečný turnaj Slovenského pohára,“ vyjadril sa hráč IMC Slovakia Martin Hrebičík, ktorému radosť z postupu do pohárového finále nepokazila ani 11-bodová prehra v odvete.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považská zvládla očakávaný zápas: HIL-ka je už veľmi blízko, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie