Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Dráma na záver úspešnej sezóny: V Považskej Bystrici nastala doba bronzová, VIDEO

Hoci sa Považskobystričanom nepodarilo obhájiť pozíciu vicemajstra, smútiť nemusia, po triumfe v pohári si zavesili na krk bronzové medaily.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Dráma na záver úspešnej sezóny: V Považskej Bystrici nastala doba bronzová, VIDEO

Hoci sa Považskobystričanom nepodarilo obhájiť pozíciu vicemajstra, smútiť nemusia, po triumfe v pohári si zavesili na krk bronzové medaily.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica obsadili v Niké Handball extralige konečné tretie miesto. V sobotu zdolali na domácej palubovke Sportu Hlohovec po sedmičkovom rozstrele, v riadnom hracom čase bol stav 30:30. Považania vyhrali sériu 3:0 na zápasy. Do klubovej vitríny tak pribudla jedenásta extraligová medaila a tretí bronz. Medailová bilancia MŠK je aktuálne 3–5–3, ktorá je po Prešove v historickom poradí druhá najlepšia.

Mohlo by vás zaujímať

Pozitíva prevýšili negatívum

Podľa považskobystrického trénera Václava Straku bol posledný krok najťažší aj vzhľadom na náročnú sezónu. „Chýbala nám agresivita v obrane, v dôležitých okamihoch sme nepremenili šance a v závere sme nezahrali takticky ideálne. Vznikla teda z toho dráma, ktorú sme však zvládli a priklonilo sa k nám aj šťastie,“ zhodnotil tréner záverečný duel sezóny.

Ten je v globále so sezónou spokojný, hoci ju komplikovali covidové opatrenia. „Zvládli sme ju bez väčšieho zaváhania. Negatívom bol asi len jeden týždeň v decembri, keď sme hneď po Európskom pohári s Krasnodarom prehrali doma s Košicami. V tom čase viacero hráčov nebolo fit, pričom sa vtedy vlastne rozhodlo, že v semifinále s Košicami sa bude hrať rozhodujúci zápas na východe. Ale celkovo prevládajú pozitíva,“ povedal Straka.

„Najlepším momentom sezóny bolo víťazstvo v Slovenskom pohári,“ vyriekol považskobystrický tréner.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

O rok do finále

Tomáša Valla potešilo, že sezónu ukončili v najrýchlejšom možnom čase, keďže im dala zabrať fyzicky aj psychicky. „Pred posledným zápasom sme boli v hlavách možno nastavení tak, že sa už nič nemôže stať. Súper však hral dobre a my sme sa nevedeli odtrhnúť. A hoci sme posledný krok urobili so šťastím, celkovo je to zaslúžené,“ vyjadril sa.

Aj jeho ešte i teraz mrzel nezvládnutý decembrový zápas s Košicami, ktorý v konečnom dôsledku bol kľúčový v boji o finále. „Zobrali sme však východniarom Slovenský pohár, čo je taká náplasť a sezóna je pre nás určite úspešná,“ doplnil.

Dlhoročná opora MŠK sa už teší na najbližšiu sezónu, v ktorej káder posilní Ľubomír Ďuriš. „Je to výborná správa. Posilní sa tým náš spojkový rad, pričom svojím štýlom hry medzi nás určite zapadne. Preto pevne verím, že takto o rok budeme hrať finále,“ dodal Vallo.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín