Rôzne

Dobrá správa pre obyvateľov: Najväčší podchod v meste bude krajší

Denne najväčším mestským podchodom, ktorý spája sídlisko Stred a centrum mesta, prejdú stovky ľudí. Preto je dobrou správou, že vďaka vyčisteniu bude pôsobiť oveľa príjemnejším dojmom.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre obyvateľov: Najväčší podchod v meste bude krajší
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

V ostatných dňoch pracovníci mestského úradu odboru prevádzky, údržby a služieb mesta spoločne s aktivačnými pracovníkmi z úradu práce začali čistiť podchod, ktorý spája sídlisko Stred a centrum. Čistenie podchodu si nevyžiadalo jeho úplné zatvorenie, obyvateľom mesta bol prístupný vždy v polovičnom profile.

Pomohli aj nezamestnaní

„Čistenie podchodu robí mesto každoročne, avšak teraz po prvýkrát využilo na tieto práce zamestnancov mestského úradu a aktivačných pracovníkov z úradu práce. Spolupráca radnice a úradu práce je veľmi dobrá a práve medzi nezamestnanými je mnoho šikovných ľudí, ktorí mestu pri takejto práci dokážu pomôcť,“ povedala nám hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

Čistil sa aj strešný lexan

Okrem povrchového čistenia podchodu sa tento rok pristúpilo aj k čisteniu strešného lexanu, ktorý bol taký špinavý, že cezeň už neprechádzalo ani svetlo, preto bol vlastne podchod ešte tmavší, ako v skutočnosti je. „Každoročne sa v podchode čistia steny, schody a podlaha, tento rok sa pristúpilo aj k čisteniu vnútornej strany lexanového stropu, ako aj strešnej krytiny z vrchnej strany. Naposledy sa strecha čistila v roku 2011, vyžadovalo si to investíciu 600 eur,“ informovala o čistení hovorkyňa mesta.

Tento rok sa ušetrilo

„Každoročné čistenie podchodu stálo mesto približne 1 600 eur. V tomto roku vzhľadom na využitie vlastných zamestnancov a aktivačných pracovníkov platí mesto len 7 eur na deň za prenájom lešenia. Navyše sa tiež mestu podarilo zakúpiť vysokotlakový čistič z prostriedkov, ktoré sa ako oprávnené výdavky na aktivačné práce získali z úradu práce,“ povedala o šetrení Iveta Kováčiková.

Môže vás zaujímať:

Jarné čistenie mesta: ROZPIS rozmiestnenia kontajnerov na vývoz odpadu zdarma

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie