Filip Chudý Kultúra

Dobrá párty, film či šport? Výber akcií z Považskej Bystrice pre každého

Ani počas tohto februárového víkendu sa nemusíme nudiť, pretože v našom meste a okolí sú pripravené akcie pre všetky vekové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá párty, film či šport? Výber akcií z Považskej Bystrice pre každého
Zdroj: TASR

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

7. februára o 18:00, športová hala

V základnej časti obsadila Považská Bystrica druhé miesto len s dvojbodovou stratou na Prešov. V nadstavbovej časti ho teda môže predbehnúť. O to bude viac duel proti Šali dôležitý, pričom sa hrá netradične už v piatok.

Uvedenie knihy Veľký román s autorom Petrom Gärtnerom

7. februára o 18:00, KC Cooltajner

Beseda a čítanie z novej knihy Veľký román autora Petra Gärtnera sa uskutoční v piatok. Podujatím bude sprevádzať moderátorka Anna Jančová, akcie sa zúčastní aj vydavateľka knihy Zuzana Dušičková.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

7. februára o 18:30, kino Mier

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Americký akčný film.

Oldies party

7. februára o 19:00, Bar Dalas

O zábavu sa postará DJ Bo.

Wings of Rock

7. februára o 20:00, Umelci B2 Klub

Skupina Wings of Rock je ex Quo Machine a teraz budú vystupovať.

Futbal: Prípravné zápasy v Považskej Bystrici

8. a 9. februára, umelá tráva

Zimná príprava futbalových klubov je v plnom prúde. Na zápasové previerky využívajú aj umelú trávu v Považskej Bystrici. V sobotu o 9.00 h Plevník-Drienové – Zeleneč, o 15.00 h Praznov – Sverepec, v nedeľu o 13.30 h Domaniža – Bánová a o 15.30 h Podmanín – Prečín.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

8. februára, telocvičňa ZŠ Stred

Stolní tenisti TTC Považská Bystrica a Medeko Považská Bystrica odohrajú domáce zápasy v rámci tretej ligy. TTC nastúpi o 10.00 h proti STK TEVOS Partizánske B a o 15.00 h proti STK Veľké Uherce B. Medeko hrá proti rovnakým súperom a v rovnakých časoch, ale v opačnom poradí.

Kurz kaligrafie pre začiatočníkov

8. februára o 10:00, papiernictvo Tina

Kurz kaligrafie je určený pre začiatočníkov, kde sa kurzant naučí rôzne typy fontov, používať perá, pierka, štetce, štetcové fixy a podobne.

Futbal: Považská Bystrica – Martin

8. februára o 11:00, umelá tráva

Štvrté prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v rámci zimnej prípravy. Privítame tentoraz Martin.

Futbal: Považská Bystrica – Oravský Podzámok

8. februára o 13:00, umelá tráva

Po mužoch vybehnú na prípravné stretnutie aj ženy Považskej Bystrice, keď privítajú Oravský Podzámok.

Sviňa

8. a 9. februára o 18:30, kino Mier

Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Slovenský triler.

The Duchon´s

8. februára o 19:00, športová hala

Pocta legendárnemu slovenskému spevákovi. Hudobno-tanečná divadelná šou, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele s Patrikom Vyskočilom, v aranžmánoch Antona Popoviča. V réžii a choreografii Jána Ďurovčíka.

Super maznáčikovia

9. februára o 16:00, kino Mier

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť. Jeho obyvatelia si žijú šťastne, pretože takmer všetko obstarávajú roboti. Lenže bezstarostné dni práve končia. Animovaná rozprávka.

Výlet do sveta fantázie

Kino Mier

Výstava maľby a skla Petrolenelly Vlhovej a Zuzany Doktorovej Zajacovej. Výstava potrvá do 21. februára 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a počas prevádzky PX Centra.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie