Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Do reprezentácie sa vrátil kapitán: Ľubomír Ďuriš verí v lepšie výkony, VIDEO

Pred extraligovým finále prišlo ešte k reprezentačnej prestávke, ktorú vyplnia zápasy Euro Cupu. Nechýba ani považskobystrické zastúpenie.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Do reprezentácie sa vrátil kapitán: Ľubomír Ďuriš verí v lepšie výkony, VIDEO

Pred extraligovým finále prišlo ešte k reprezentačnej prestávke, ktorú vyplnia zápasy Euro Cupu. Nechýba ani považskobystrické zastúpenie.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Slovenskí hádzanári uzavrú v tomto týždni svoje účinkovanie v Euro Cupe. Na dvojzápas s Chorvátskom (28. a 29. apríla vo Varaždíne) a duel so Španielskom (1. mája v Llírii pri Valencii) sa vrátili do tímu viaceré opory, ktoré z rôznych príčin absentovali v herne i výsledkovo nevydarenom marcovom asociačnom termíne. Kouč Peter Kukučka preto očakáva výkonnostné zlepšenie.

Náprava reputácie

V nominácii sú traja odchovanci MŠK Považská Bystrica (Marián Žernovič, Šimon Macháč, Ľubomír Ďuriš) a jej hráč Martin Briatka.

V marci Slováci nedokázali súperom vzdorovať a pripísali i tri vysoké prehry – s Maďarskom 15:30 a 26:36, so Španielskom 18:30. „Určite si chceme napraviť reputáciu. Na uplynulom zraze to nebolo optimálne, čo si uvedomovali hráči a aj my v realizačnom tíme. Neboli sme kompletní a bolo to vidieť. Chýbalo nám prakticky osem hráčov, a to je strašne veľa, hoci nechcem hľadať nejaké výhovorky. Teraz je prakticky polovica tímu iná a očakávam, že sa to zlepší vo všetkých sférach,“ povedal tréner Kukučka, ktorý už pomaly skladá tím na januárové ME na domácej pôde.

Návrat kapitána

Do kádra sa po dlhšom čase vrátil kapitán Ľubomír Ďuriš, v marci ho vyradil pozitívny test na koronavírus.

Športové správy

„Na tretíkrát mi Euro Cup vyšiel, tak dúfam, že už bude všetko v poriadku. Sledoval som naše zápasy, nebolo to dobré, ale teraz sme už v overenej zostave a verím, že to bude lepšie. Musíme podať diametrálne odlišné výkony. V chorvátskom tíme sa budú chcieť ukázať noví hráči. Chorváti sú Chorváti a či nastúpia s áčkom alebo béčkom, tak je to vlastnej jedno. Proti Španielom som nikdy nehral, bude to pre mňa nová skúsenosť. Kvalitatívne sú niekde inde ako my, ale musíme dať do toho všetko a uvidíme, čo z toho bude,“ tvrdi spojka maďarského Gyöngyösu.

Nominácia a program

Nominácia hádzanárov SR na zostávajúce duely Euro Cupu:

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.)
pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)
krídla: Lukáš Péchy (TuS Ferndorf/Nem.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Urban (TV Emsdetten/Nem.), Tomáš Bogár (HKM Šaľa)
spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Marek Korbel (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Zostávajúci program zápasov SR v Euro Cupe:

streda 28. apríla: Slovensko – Chorvátsko (19.00 hod., Varaždín)
štvrtok 29. apríla: Chorvátsko – Slovensko (18.00 hod., Varaždín)
sobota 1. mája: Španielsko – Slovensko (21.00 hod., Llíria -Valencia)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín