Filip Chudý Kultúra

Do Považskej a okolia príde aj Mikuláš: Vyraziť však môžeme nielen za ním

Teplomer síce ukazuje nižšie teploty, ale ani to by nemalo obmedziť zábavu v Považskej a okolí. Kam sa za ňou počas nového týždňa vybrať?

Ilustračný obrázok k článku Do Považskej a okolia príde aj Mikuláš: Vyraziť však môžeme nielen za ním
Zdroj: TASR

Bystrický pub kvíz

3. decembra o 18:00, Havana music club

Vedomostná tímová hra obľúbená po celom svete. O čo ide? Vedieť viac než súper a dokázať, že si stále pamätáte niečo zo školských lavíc. Tradične múdre krčmové a barové rečí majú v tento večer dostať inú, súťaživú podobu.

Tvár

3. decembra o 18:30, kino Mier

Hlavný hrdina Tváre – malomestský čudák a excentrik Jacek – miluje heavy metal, svoje dievča, malé auto a svojho psa. Pracuje na stavenisku, kde má vyrásť najvyššia socha Ježiša na svete. Keď sa nečakane zmrzačí pri tragickej nehode, obrátia sa k nemu oči celej krajiny – Jacek sa totiž stane prvým občanom Poľska, ktorý podstúpi transplantáciu tváre. Tvár je nespútaná, nekonvenčná bájka o vnútornej sile a kráse, v ktorej sa virtuózne kĺbi realizmus, fantazijné prvky a čierny humor.

Vianočné trhy na sedmičke

4. decembra o 16:00, ZŠ Slovanská

V priestoroch VII. ZŠ prebehnú vianočné trhy, na ktorých bude príjemná predvianočná atmosféra. Tú dotvorí aj vystúpenie ĽH Považan.

Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta

5. decembra o 16:00, pred mestským úradom

Ide o tradičné rozsvietenie vianočného stromčeka. Tešiť sa môžete na punč, kapustnicu, posúchy, Mikuláša, ochutnávku medu, domácich oblátok a ovečky pred mestským úradom.

Mikuláš v Podhradí 2018

5. decembra o 17:00, KD Považské Podhradie

Telovýchovná jednota Považské Podhradie pozýva na stretnutie s Mikulášom, ktorá sa uskutoční v stredu o 17:00 v Kultúrnom dome v Považskom Podhradí.

Netradičná módna prehliadka

7. decembra o 16:30, kino Mier

Výtvarné alternatívy 2018 sú 20. ročníkom celoslovenskej súťaže v tvorbe netradičných odevov, ktoré vyhodnotí porota.

Vianočná charitatívna aukcia výtvarných diel PX Streetart 2018

7. decembra o 17:00, MG ART Galéria

MG ART Galéria v spolupráci s občianskym združením Rezonancie pozýva na vianočnú charitatívnu aukciu výtvarných diel pre Detský charitný dom na SNP v Považskej Bystrici PX Streetart 2018. K tomuto projektu sa pripojili profesionálni umelci z nášho regiónu, ktorí poskytli svoje diela do dražby – Ľubomír Drápal, Renáta Galbavá, Ondrej Králik, Zuzana Dreadka Krutá, Veronika Mikulášová, Zlatica Jurisová-Plešková, Jozef Pobočík, Milan Prekop, Alexandra Rosina, Peter Šipoš, Vlad Vakov, Gabriela Verešová a iní…

Hokej: Považská Bystrica – Martin

7. decembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice bojujú o postup do play-off, ktorý ešte zďaleka nemajú istý, preto musia zbierať body aj naďalej. Proti Martinu by sa cenili dvojnásobne.

Silné Reči v Považskej Bystrici

7. decembra o 20:00, Umelci B2 klub

Stand-up comedy show Silné Reči ide do svojej jubilejnej 10. sezóny! Príďte sa zabaviť na najnovších príbehoch zo života komikov a zažite večer plný smiechu, radosti a emócií v bývalom Bunkri.

Čaro Vianoc a ľudovej piesne

8. decembra o 15:00 a 17:30, kino Mier

Vianočný program Mestského folklórneho štúdia v Považskej Bystrici. Účinkujú: DFS Mladosť, FS Povaťan a Seniorpovažan. Scenár a réžiú majú pod palcom Milan a Janka Jankoviechovci. Hudobnú spoluprácu zaobstará Dobroslav Kortman.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

8. decembra o 18:00, športová hala

Hádzanári Považskej Bystrice sa vezú na úspešnej výsledkovej vlne, pričom zápas so Šaľou bude priamym súbojom o prvé miesto v tabuľke.

Koledu Vám nesieme – adventný koncert

9. decembra o 10:00, kostol sv. Jána Nepomuckého Horná Mariková

Obec Horná Mariková, Farnosť Horná Mariková a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici srdečne pozývajú na adventný koncert Koledu Vám nesieme. V programe účinkujú FSk Žrnovanka Horná Mariková a FS Rozvadžan, Trenčianske Stankovce. Sprievodným podujatím bude ochutnávka a predaj tradičných vianočných dobrôt – areál pri kostole 10:00 – 13:00.

Očakávame Mikuláša

9. decembra o 16:00, kino Mier

Rozprávka Snehuliak na babete v podaní Divadla Actores z Rožňavy, kde účinkujú: Snehuliak, Anjel, poštár Alfonz a Mikuláš prinesie vtipné situácie a vianočné motívy okorenené pesničkami a básničkami.

Vernisáž výstavy Michal Zahornacký – Chymeros

MG ART Galéria

Navštíviť môžete aj výstavu fotografa Michala Zahornackého s názvom Chymeros. Projekt vznikol v spolupráci so spisovateľom Danielom Hevierom. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika výstava potrvá do 11. januára. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Inšpirované tradíciou

Považská osvetové stredisko

Výstavu paličkovanej čipky a výrobkov zo šúpolia s názvom Inšpirované tradíciou si môžete v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pozrieť do 14. decembra.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie