Filip Chudý Iné športy Iné športy

Do Ďurďového sa chystajú tisíce ľudí: O zábavu sa postarajú známi umelci

Súťaže dobrovoľných hasičov napíšu v našom okrese svoju tohtoročnú bodku. V Ďurďovom je pripravený bohatý program.

Ilustračný obrázok k článku Do Ďurďového sa chystajú tisíce ľudí: O zábavu sa postarajú známi umelci
Zdroj: TASR

Slovensko – moravská hasičská liga (SMHL) vznikla v roku 2003 a počas víkendu uzavrie už svoju 14. kapitolu. Posledné tohtoročné podujatie sa uskutoční v našom okrese, konkrétne v Ďurďovom pod názvom Ďurďovský výstrek. Táto obec patrí medzi tradičných organizátorov súťaží SMHL, veď sa v nej koná každoročne. Najprv to bývalo ako bežná súťaž, ale od roku 2009 je Ďurďové organizátorom finálovej súťaže. Posledné kolo tohto ročníka sa v Ďurďovom uskutoční v sobotu od 9:00.

V najnovšie zverejnenej štartovej listine sa nachádza až 122 tímov mužov a žien, hoci nie všetky sú súčasťou SMHL. Ako prvý bude súťažiť domáci DHZ Ďurďové, ktorého štart je naplánovaný o 9:15. Následne majú v štvorminútových a päťminútových intervaloch naplánovaný štart ostatní účastníci. Ako posledný by mal štartovať DHZ Iliavka o 18:28. Ale ako už tradične, Ďurďovský výstrek nie je len o súťažení, ale aj o bohatom kultúrnom programe.

„Cez deň vystúpi kapela Drišľak, plus celým dňom vás bude sprevádzať a zabávať moderátor Andrej Bičan. Večer vystúpi kapela Komajota a po nej Smola a Hrušky,“ informujú organizátori Ďurďovského výstreku.

Očakávajú tisíce ľudí

Program podujatia je naplánovaný až do ranných hodín. „Táto akcia je pre našu obec veľmi významná, pričom patrí aj medzi najlepšie v okrese. A vzhľadom na to, že sme malá dedinka, tak nás zviditeľňuje aj v celoslovenskom meradle. Súťaž je považovaná za vrchol dobrovoľných hasičov na Slovensku a je to aj vrchol všetkých podujatí, ktoré sa v obci konajú,“ povedal starosta obce Ďurďové Anton Ondrásky.

Ten zároveň verí, že počasie bude pekné, preto očakávajú účasť približne 7000 ľudí. „Po minulé roky navštívilo podujatie počas celého dňa 5000 až 6000 ľudí, ale každým rokom to má stúpajúcu úroveň, čo, veríme, bude pokračovať. Pozývame všetkých, hádam budú spokojní, pretože je za tým mnoho obetavej práce ľudí v obci, dobrovoľníkov a našich hasičov,“ dodal Anton Ondrásky.

Program Ďurďovského výstreku 2016

  • 9:00 – začiatok súťaže, nástup družstiev, hymna, príhovor organizátora
  • 9:15 – 19:00 – Útoky hasičských družstiev zo Slovenska a Česka, ALL STARS útoky SMHL,
  • 17:00 – 18:00 – žrebovanie Tomboly
  • 19:00 – 20:00 – vyhlásenie súťaže a výsledkov SMHL,
  • 20:00 – 21:00 – koncert predkapely
  • 21:00 – 22:00 – koncert skupiny
  • 22:00 – diskotéka až do rána s ohňostrojom

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prvý víkend nového školského roka pred nami: 10 podujatí v Považskej a okolí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie