Filip Chudý Rôzne Iné športy

Do Ďurďového majú namierené tisíce ľudí: Bohatý PROGRAM so známymi umelcami

Súťaže dobrovoľných hasičov napíšu svoju tohtoročnú bodku. V Ďurďovom pri tejto príležitosti pripravili veľkú kultúrno-spoločenskú akciu. Čo ponúkne?

Ilustračný obrázok k článku Do Ďurďového majú namierené tisíce ľudí: Bohatý PROGRAM so známymi umelcami
Zdroj: DHZ Ďurďové

Slovensko – moravská hasičská liga (SMHL) vznikla v roku 2003 a počas najbližšieho víkendu uzavrie už svoju 15. kapitolu. Posledné tohtoročné podujatie sa uskutoční v našom okrese, konkrétne v Ďurďovom pod názvom „Ďurďovský výstrek“. Táto obec patrí medzi tradičných organizátorov súťaží SMHL, veď sa v nej koná každoročne. Najprv to bývalo ako bežná súťaž, ale od roku 2009 je Ďurďové organizátorom finálového podujatia. Posledné kolo tohto ročníka sa uskutoční v sobotu 9. septembra od 8:30.

V štartovej listine sa nachádza až 120 dobrovoľných hasičských tímov mužov a žien. Ako prví sa vydajú na trať o 9:00 domáci Ďurďovania. O 18:03 by malo súťaž uzavrieť Záriečie. Jednotlivé družstvá budú štartovať približne v päťminútových intervaloch. Vstupné 5 eur pre dospelých sa začína platiť od 13:00, deti majú vstup zdarma. Ako už tradične, Ďurďovský výstrek nie je len o súťažení, ale aj o bohatom kultúrnom programe. Moderovať budú Sajfa a Milan „Yetti“ Kováčik. Hudobne vystúpia Pavol Hammel, Caliber X a Divokej Bill.

„Je to najvýznamnejšia kultúrno-spoločenská akcia, aká sa kedy v našej obci organizovala. Ďurďové to zviditeľňuje široko-ďaleko za hranice Považskobystrického okresu a robí nám to výbornú reklamu. Dúfame, že tento rok prekročíme hranicu 5000 platiacich divákov. Celkovo očakávame účasť 7000 ľudí vrátane športovcov,“ povedal starosta obce Ďurďové Anton Ondrásky.

Program podujatia je naplánovaný až do ranných nedeľných hodín, keď DJ Dave a DJ Radko by mali hrať od 22:00 do 6:00. Pripravený je ale aj celodenný program pre deti, ktoré zabavia animátori, maskoti, skákací hrad a pod. Budú tam aj kolotoče, ukážky prvej pomoci a práce záchranárov, vyhliadkové lety vrtuľníkom a bohaté občerstvenie s rôznymi druhmi mäsa, medzi ktorými nebude chýbať ani pečený býk.

Ďurďové je štvrtá najmenšia obec okresu Považská Bystrica, ku koncu minulého roka mala podľa údajov Štatistického úradu iba 144 obyvateľov, no starosta verí, že podujatie náročné na organizáciu zvládnu. „Do organizácie podujatia sú zapojení všetci občania našej obce, navyše si musíme pomôcť externými zložkami, kde bude vyše 100 brigádnikov,“ prezradil Ondrásky, ktorý si praje, aby bolo na podujatí pekné počasie a hlavne sa ľudia dobre zabavili.

Program Ďurďovského výstreku 2017

  • 8:30 – začiatok súťaže, nástup družstiev, hymna, príhovor organizátora
  • 9:00 – 19:00 – 120 kvalitných útokov hasičských družstiev zo Slovenska a Česka, ALL STARS útoky SMHL
  • 14:00 – vystúpenie Pavla Hammela
  • 17:00 – 18:00 – žrebovanie tomboly
  • 19:00 – 20:00 – vyhlásenie súťaže a výsledkov SMHL
  • 20:00 – 21:00 – koncert kapely Caliber X
  • 21:00 – 22:00 – koncert skupiny Divokej Bill
  • 22:00 – diskotéka až do rána s ohňostrojom

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické ulice ožili: Nočnú zábavu si užili nielen bežci, FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie