Filip Chudý Hádzaná Video

Dlhoročná séria pokračuje: Považská sa pokúsi zopakovať zázrak, VIDEO a FOTO

Považskobystrickí hádzanári stále snívajú sen o obhajobe Slovenského pohára. Známe je už aj meno ich semifinálového súpera.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Už desiatu sezónu za sebou sa hádzanárom MŠK Považská Bystrica podarilo postúpiť do semifinále Slovenského pohára. Rozhodla o tom ich výhra nad Košice Crows 35:28. Podľa trénera Václava Straku to opäť ťažký zápas. „Nám pomohlo, že sme od úvodu mali stále aspoň malý náskok. Škoda však úsekov, keď sme si vybudovali väčší náskok, ale zbytočnými chybami sme vrátili Košice na dostrel. Našťastie, ani raz sa však nedostali čo i len k remíze. A keďže sme celý zápas viedli, zaslúžene sme aj vyhrali,“ povedal.

Ako ďalej uviedol, s Košicami si nemôžeme byť istí, že ich ľahko porazíme, aj preto sa súper dokázal dostať zo stavu 15:9 na 15:14. „Majú veľmi skúsených hráčov. Stačí preto urobiť pár chýb a hneď to využijú. V tej fáze sme zakončovali z nepripravených pozícií, čo nás na budúce môže mrzieť viac. Chalani však zabojovali a mali sme oveľa lepšiu obranu než v minulom zápase. Z neho sme sa poučili a zlepšili niektoré veci,“ vysvetlil považskobystrický tréner.

Tiež ho potešilo, že jeho hráči sa tlačili do ofenzívy a mali chuť čo najrýchlejšie skórovať. „Je to naša hra, od ktorej neustúpime. Samozrejme, keď urobíte chybu, súper vás potrestá, preto treba aj takticky rozmýšľať, čo si môžeme dovoliť. Ale na rýchlej hre sme pracovali niekoľko sezón, aby to hráči dostali do krvi a určite to chceme praktikovať aj naďalej,“ konštatoval Straka.

Vďaka tejto výhre tak pokračuje naša cesta za obhajobou Slovenského pohára. „Hráči potvrdili, že motiváciu majú. Chceli sme postúpiť na Final Four, podarilo sa. Žreb nie je až tak podstatný, keďže je to o jednom zápase na neutrálnej pôde a stať sa môže hocičo. My určite pôjdeme do Bardejova s tým, že sa pokúsime zázrak zopakovať,“ vyjadril sa tréner MŠK.

MŠK Považská Bystrica ako obhajca prvenstva nastúpi v semifinále turnaja Final Four Slovenského pohára hádzanárov proti MHC Štart Nové Zámky. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v sídle Slovenského zväzu hádzanej v Bratislave. V druhom semifinále sa stretnú rekordér v počte triumfov Tatran Prešov a HKM Šaľa. Final Four mužov i žien sa uskutoční 14.-15. marca 2020 v Bardejove. Najbližšie však našich hráčov čaká domáci extraligový duel, keď v sobotu 14. decembra o 18.00 h privítame ŠKP Bratislava.

Podľa košického krídelníka Tomáša Urbana robili vo štvrťfinále veľa chýb. „Aj týmto sme si to prehrali. Považská Bystrica to totiž využila, ťahala protiútoky, druhú vlnu a krásne hrali s pivotom. Nám zlyhala obrana a nepomohli sme brankárom. Domáci nás v týchto činnostiach predčili. V prvom polčase sme mali výborných 10 minút, keď nám fungovala aj obrana. Po zmene strán to však už nevyšlo. Navyše nás vyčerpali aj nejaké vylúčenia,“ vyslovil sa Urban.

MŠK Považská Bystrica – Košice Crows 35:28 (16:14)

MŠK: Kovačin, Pčola, Dobroň – Sloboda 2, Bystrický 2, Ivanicja 6, Maliar 1, Petričenko 7, Jurák 4, Briatka 5/1, Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo 5, Valášek, Gardian 2
Crows: H. Müller, Vernarský – Hruščák 4/1, Majirský 1, Guzy 4, Pecha, Hriňák 3, N. Müller 3, Ľoch 3, Ivanov 1, Urban 6, Birdahič 3
Rozhodovali: Oťapka – Zubo, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 1/1 – 1/1, 350 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj foto zo zápasu.

FOTO: MŠK Považská Bystrica porazila Košice Crows a postúpila na Final Four SP
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie