Filip Chudý Krimi

Diaľniční policajti o rekordérovi z Bratislavy s 206 km/h: Kontroly budú v celom Trenčianskom kraji

Diaľniční policajti v našom kraji budú častejšie využívať pri dokumentovaní priestupkov objektívnu zodpovednosť.

Ilustračný obrázok k článku Diaľniční policajti o rekordérovi z Bratislavy s 206 km/h: Kontroly budú v celom Trenčianskom kraji
1
Galéria

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne upozorňujeme na svojej facebookovej stránke vodičov, že aj na diaľnici D1 využíva inštitút objektívnej zodpovednosti. „To znamená, že vás policajti nezastavia na mieste po spáchaní dopravného priestupku, ale držiteľovi vozidla príde rozkaz o uložení pokuty za správny delikt (za dopravný priestupok),“ ozrejmili muži zákona.

Ako ďalej uviedli, voči tomuto rozkazu je možno podať odpor do 15 dní, ak vozidlo neviedol držiteľ vozidla, ale iba v prípade ak oznámite osobné údaje toho, kto v čase spáchania priestupku vozidlo skutočne viedol.

„Za 24 hodín diaľniční policajti v rámci využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti zistili 15 dopravných priestupkov,“ informovalo KR PZ v Trenčíne.

To tiež oznámilo, že „rekordérom“ počas merania bol vodič z Bratislavy, ktorému bola nameraná rýchlosť jazdy 206 km/h. „V zmysle zákona o cestnej premávke je možné držiteľovi tohto vozidla uložiť pokutu vo výške 798 €,“ pripojila polícia.

„V kontrolách, kde budeme využívať objektívnu zodpovednosť budeme pokračovať naďalej, nie len na diaľnici, ale na cestách celého Trenčianskeho kraja,“ dodali policajti.

Takto odfotili policajti „rekordéra“ z Bratislavy.

FOTO: Rekordérom vodič z Bratislavy, namerali mu 206 km/h. Pokutu vo výške 798 €
1
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie