Rôzne Video

Desaťročné hľadanie zavŕšené: Okresný súd v Považskej Bystrici v novom, FOTO

Okresný súd v Považskej Bystrici sa presťahoval do nových priestorov. Pozrite si, ako to v nich vyzerá.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Viac ako desaťročie trvajúce hľadanie nových priestorov pre Okresný súd v Považskej Bystrice sa v utorok zavŕšilo. Súd sa z nevyhovujúcich priestorov v budove Okresného úradu v Považskej Bystrici presťahoval do zrekonštruovanej budovy na Školskej ulici. Rezort spravodlivosti do kúpy a rekonštrukcie budovy investoval 4,28 milióna eur.

Podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) hľadali nové priestory pre považskobystrický súd viacerí jeho predchodcovia. „Moji predchodcovia mali víziu, že treba pre súd novú budovu. Ja som si to osvojil. Našli sa finančné prostriedky. Najskôr nebola vhodná budova, potom sa našla. Priestory, v ktorých sídlil okresný súd doteraz, nie je rezortu spravodlivosti, nová budova bola kúpená ešte v minulom roku," doplnil minister.

V súvislosti so sťahovaním do nových priestorov odvolal Gál s účinnosťou od 28. januára dovtedajšiu predsedníčku Okresného súdu (OS) v Považskej Bystrici Helenu Loduhovú. Dôvodom odvolania bolo manažérske zlyhanie pri finalizácii kúpy budovy pre OS Považská Bystrica a následne aj pri príprave presťahovania súdu do novej budovy. „Budova bola kúpená v novembri, v decembri bola prepísaná na list vlastníctva a sťahovanie nikde. Nová budova bola mesiace neobsadená a takto sa ďalej ísť nedalo," zdôraznil Gál.

Podľa Róberta Jankovského, povereného riadením OS Považská Bystrica, v pôvodných priestoroch bol problém najmä s elektroinšta­láciou a s osvetlením. „Pracovné podmienky boli ťažké, priestory si vyžadovali celodenné svietenie, dochádzalo k vypadávaniu ističov, počítačovej techniky, našiel sa tam azbest. Vôbec, priestory boli nevyhovujúce," doplnil Jankovský s tým, že viac ako pol stovky pracovníkov sa do nových priestorov presťahovalo za osem dní.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si interiér aj exteriér Okresného súdu v Považskej Bystrici.

Pozrite na FOTO, ako vyzerajú nové priestory Okresného súdu v Považskej Bystrici
28
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie