December v Považskej a okolí: 10 akcií, kde v závere roka nuda nehrozí

Posledný mesiac tohto roka otváril svoje brány, za ktorými sa v našom meste a okolí nachádza množstvo podujatí, ktoré stojí za to navštíviť.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku December v Považskej a okolí: 10 akcií, kde v závere roka nuda nehrozí
Zdroj: TASR

Mária Čírová & Robo Opatovský

4. decembra o 18:00, kino Mier

Vianočný koncert dvoch skvelých spevákov, ktorých spojilo nadšenie pre Vianoce, výborná doterajšia spolupráca a ľudské aj profesionálne sympatie. Nenechajte si ujsť nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta

5. decembra o 16:30, pred mestským úradom

Počas podujatia sa slávnostne rozsvieti vianočný stromček pred mestským úradom spolu s ostatnou vianočnou výzdobou v meste. Na podujatí tiež nebude chýbať primátorský punč a stretnutie, fotenie s Mikulášom a kultúrny program.

Retro Vianoce

8. decembra o 10:00, Kultúrny dom Udiča

Vianočný trh spojený s tvorivými dielňami, prehliadkou adventných a vianočných ľudových zvykov a tradícií bude aj v Udiči. O 16:00 je naplánovaný príchod Mikuláša a spoločné rozsvietenie vianočnej výzdoby. Okrem zaujímavých výrobkov detí sa môžete tešiť na ochutnávku regionálnych vianočných dobrôt a na vianočný punč.

Vianočné trhy na Lánoch

8. decembra o 14:00, pešia zóna na Dukelskej ulici

Príjemnú vianočnú atmosféru v našom meste podporia vianočné stánky, kapustnica, punč, koledy a tiež rozsvietenie vianočného stromčeka.

Čaro Vianoc a ľudovej piesne

9. decembra o 15:00 a 17:30, kino Mier

Tradičný vianočný program Mestského folklórneho štúdia. V programe vystúpia súbory MFŠ. Scenár a réžia: Milan a Janka Jankoviechovci, hudobná spolupráca: Dobroslav Kortman.

Hádzaná: Považská Bystrica – ŠKP Bratislava

12. decembra o 18:30, športová hala

Odvetný zápas semifinále Slovenského pohára bude pre našich hádzanárov mimoriadne dôležitý, pretože ak pôjde do konca ročníka všetko s kostolným poriadkom, potom práve postup do finále im môže už teraz zabezpečiť európsku pohárovú miestenku aj pre budúcu sezónu.

Vianočné trhy

15. a 16. decembra o 11:00, centrálna mestská zóna

Ďalším podujatím, ktoré prispeje k vianočnej atmosfére v meste sú vianočné trhy. Tie budú v Považskej Bystrici v tomto roku v novom šate. Konať sa budú v zrekonštruovanej centrálnej mestskej zóne.

Slovensko 2017 Advent

15. decembra o 19:30, kaštieľ Orlové

Do nášho mesta príde tento rok aj známy projekt, ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom. Hudobne na ňom vystúpi Katarína Máliková, moderovať bude Katarína Brychtová.

Vianočný koncert

17. decembra o 15:00, kino Mier

O vianočný koncert v našom meste sa postará aj Peter Stašák a spolu s ním aj chorvátsky spevák Goran Karan.

Silvester 2017

31. decembra o 21:00, pred mestským úradom

Pripravený je aj program na záver tohto roka. Vystúpia v ňom CZ Elvis, Peter Pačut (slovenský Freddie Mercury), The Backwards a DJ Džoxy. Chýbať nebude ani ohňostroj.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vianočné trhy v Považskobys­trickom okrese sa blížia: Čo si naše obce pripravili?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame