Šport Iné športy

Dávid Hrenák dal NHL nateraz košom: Odmietol zmluvu od slávneho klubu

Odchovanec HK 95 Považská Bystrica Dávid Hrenák už mohol mať vo vrecku zmluvu s klubom NHL Los Angeles Kings. Rozhodol sa však inak.

Ilustračný obrázok k článku Dávid Hrenák dal NHL nateraz košom: Odmietol zmluvu od slávneho klubu
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Dávid Hrenák dostal ponuku z klubu NHL Los Angeles Kings. Dvadsaťjedenročný brankár sa však rozhodol ešte rok počkať a dokončiť cyklus v univerzitnej súťaži. Verí, že ďalšia ponuka príde o rok, keď bude ešte lepšie pripravený.

Brankár St. Cloud State University v súťaži NCAA ukončil sezónu pre pandémiu koronavírusu tesne pred začiatkom play-off. Na Slovensku je tri týždne. „Let som mal naplánovaný na 7. mája. Chcel som pôvodne ostať v Amerike a letieť podľa pôvodného plánu. No aj školu nám dali do online režimu a keď nám tréner oznámil, že môžeme odcestovať domov, vlastne som ani nemal čo riešiť. Nakoniec dobre, že som to ako tak stihol, lebo ináč by som musel ísť do karantény,“ uviedol Hrenák pre hokejportal.net.

Chce prax

Sezónu mal Hrenák úspešnú, v 32 zápasoch mal priemer úspešnosti zákrokov 90,6 percenta. Aj preto dostal po sezóne ponuku, ktorá sa neodmieta. Slovenský brankár však urobil opak.

„V tejto sezóne som nechytal iba tri zápasy. Práve to, že ma tak vyťažujú a veria mi, zapríčinilo moje nedávne rozhodnutie, že na univerzitu sa ešte vrátim aj v novej sezóne. Mal som možnosť už teraz podpísať zmluvu s Los Angeles Kings, ale práve vidina brankárskej praxe ma utvrdila v tom, že ešte chcem rok ostať na škole a dokončím si celý štvorročný cyklus. Boli to však týždne rozhodovania, či už podpísať, alebo rok ostať. Dá sa povedať, že až v minulom týždni som sa rozhodol definitívne. Verím, že to bolo dobré rozhodnutie. Čas ukáže,“ povedal.

Verí v lepšiu pozíciu

Slovenský brankár verí, že si dvere do profiligy nezavrel. Jeho rozhodnutie prijali pozitívne aj v LA. „Myslím si, že brankári potrebujú trochu času na svoj rozvoj. Neraz vidíme, že z univerzity chodia chalani po štvrtom roku rovno do NHL alebo aspoň na farmu. Tým, že mám na univerzite vybudované moje miesto, tak som sa rozhodol vrátiť. Dosť to zavážilo. Jeden z trénerov brankárov LA sa pravidelne chodí pozerať na naše zápasy. Po zápasoch posiela náš videotréner zostrihy hlavnému brankárskemu trénerovi Kings. S ním komunikujem po nejakom týždni,“ konštatoval považskobystrický odchovanec.

Podľa jeho slov si vždy s trénerom brankárov zavolali a analyzovali zápasy. „Párkrát sa bol na mňa pozrieť aj asistent generálneho manažéra. Aj skauti tu boli, komunikácia je pomerne častá. Záleží na mne. Ak všetko pôjde, tak ako má, verím, že ďalšia ponuka príde. Napokon, aj oni sami uznali, že možno bude lepšie sa ešte na rok vrátiť do NCAA. Po ďalšej sezóne by som mal byť viac pripravený. Verím, že sa to podarí a moja pozícia v organizácii bude lepšia,“ dodal Hrenák.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Odchovanec Považskej v reprezentácii: Hrenákov debut vo Švédsku na FOTO
4
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie