Filip Chudý Rôzne

Dávajte si pozor: Hlásia zvýšený výskyt medveďov v blízkom okolí Považskej

V Považskobystrickom okrese vyšlo nové upozornenie na zvýšený výskyt medveďov. Ide o nasledovné lokality.

Ilustračný obrázok k článku Dávajte si pozor: Hlásia zvýšený výskyt medveďov v blízkom okolí Považskej
Zdroj: TASR

Obec Prečín na svojej stránke informovala, že poľovnícke združenie Výr Prečín upozorňuje na zvýšený výskyt medveďov v katastroch obcí Prečín, Bodiná, Počarová a tiež v považskobys­trickej mestskej časti Praznov.

„Jedná sa o medvedice s mláďatami, dospelého samca i dospievajúce mladšie medvede. Vyskytujú sa prakticky vo všetkých častiach katastrov, dokonca i v tesnej blízkosti intravilánov obcí,“ píše sa na stránke Prečína.

Obec zároveň žiada občanov, aby pokiaľ je to možné, obmedzili návštevy lesa. „Ak sa predsa budete v lese pohybovať, tak polohlasne rozprávajte alebo si popiskujte, aby ste včas upozornili medvede na svoju prítomnosť a tieto sa vám mohli vyhnúť,“ pridali.

Ako ďalej uviedli, v žiadnom prípade sa ľudia nemajú správať hlučne. „Môžete vyprovokovať útok medveďa zo stresu. Taktiež v žiadnom prípade nevoďte do lesa psov, môžete vyprovokovať útok medveďa na psa, ktorý bude hľadať útočisko u vás a útok sa následne obráti proti vašej osobe,“ doplnili.

„V prípade, že sa počet medveďov v našom okolí zníži, budeme vás o tom informovať,“ dodali na stránke obce Prečín.

Na prelome júla a augusta podobné upozornenie vydala susedná obec Domaniža. Konkrétne na o medvedicu s tromi mladými, ktoré sa objavovali aj počas dňa v lokalitách: Stráň, Brezné, Lazy a Močiarná. Výskyt medveďov bol podľa obce zaznamenaný aj v lokalite Hodoň. Neskôr na ich výskyt upozornili aj v Podmaníne.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Toto je medvedica s mladými, ktoré boli videné pri Domaniži.

FOTO: Medvedica s troma mladými, ktoré sa vyskytujú v okolí Domaniže
5
Galéria
Zdroj: Domanižan

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie