Filip Chudý Rôzne

Ďalšia časť vianočného mestečka: Centrum Považskej je hneď krajšie, FOTO

Vianoce v našom meste sa blížia, s čím súvisia aj prípravy na ne. Považskobystrická pešia zóna dostala nový šat.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia časť vianočného mestečka: Centrum Považskej je hneď krajšie, FOTO
15
Galéria

Vianočná výzdoba by mala byť podľa správ z mestského úradu kompletne pripravená 6. decembra, kedy sa bude v Považskej Bystrici konať podujatie Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta, v rámci ktorého sa už tradične slávnostne rozsvecuje mestský vianočný stromček. No súčasťou výzdoby nebude len hlavný stromček pred radnicou a rôzne svietiace dekoračné prvky rozmiestnené po meste, ale tiež niečo živé.

Aj tohtoročnú vianočnú výzdobu zveľadia živé stromčeky na pešej zóne v centre mesta. Na ňu štyri ozdobené smreky osadili v piatok doobeda pracovníci Mestských športových klubov (MŠK). Tieto stromčeky boli premiérovo použité už minulý rok, no tentoraz nebudú mať na sebe svetielka, ale osvietené budú svetlami nainštalovanými priamo v zemi, keď pri každom stromčeku sú dve také svetlá v osi pešej zóny. Stromčeky boli osadené na miestach, na ktorých bývajú v letných mesiacoch kvetinové pyramídy.

„Tie sa stali súčasťou centra pred dvoma rokmi, ale vegetačné obdobie kvetov v nich skončilo, preto sú načas z centrálnej mestskej zóny stiahnuté. Na obdobie Vianoc ich rovnako ako vlani nahradia živé dvojmetrové stromčeky v ozdobných kvetináčoch. Táto výzdoba si nevyžiadala žiadnu výraznú investíciu,“ informovala mestská hovorkyňa Iveta Kováčiková.

Vianočná výzdoba v Považskej: Stromčeky na pešej zóne
15
Galéria

Čo s pyramídami?

Ako ďalej prezradila, kvetinová výzdoba v meste bude na rok kompletne obmenená, pyramídy budú zazimované v areáli futbalového štadióna, pričom odborné pracovníčky kompletne vymenia zeminu a vysadia nové kvety. „Súčasné kvety, ktoré sú v dobrom stave, budú ponúknuté školským zariadeniam,“ doplnila Kováčiková.

Podľa slov riaditeľa MŠK Ľubomíra Kuboviča viaceré kvety už nie sú úplne vyhovujúce do pyramíd, preto sa rozhodli, že oslovia riaditeľky materských škôl, ktoré si môžu vybrať sadenice, zazimovať ich a na jar si nimi skrášliť svoje objekty.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Sneh v Považskej Bystrici: Takto funguje systém zimnej údržby

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie