Filip Chudý Rôzne

Dajte pozor na zmenu: Považskobystrická MHD na stanici inak

Považskobystrická autobusová stanica prechádza rekonštrukciou, čo spôsobilo aj zmeny pri odchodoch autobusov. Aké?

Ilustračný obrázok k článku Dajte pozor na zmenu: Považskobystrická MHD na stanici inak
Zdroj: Dnes24.sk

Mestská dopravná spoločnosť (MDS) Považská Bystrica, ktorá prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu (MHD) v našom meste, na svojej facebookovej stránke informovala, že odchody autobusov MHD budú od utorka 21. mája 16:00 h presunuté na druhé nástupište autobusovej stanice. MDS sa zároveň ospravedlňuje za vzniknuté problémy, ktoré sú spôsobené rekonštrukciou považskobystrickej autobusovej stanice.

Zmenu nám potvrdil riaditeľ MDS Jozef Keruľ. „Je to z dôvodu asfaltovania na autobusovej stanici. Vyasfaltovaná je už celá jeho zadná časť a tiež druhé a tretie nástupište. Teraz sa ide asfaltovať prvé nástupište a celý priestor pred budovou nástupišťa, kde boli parkoviská a doteraz tam zastavovali autobusy MHD,“ vysvetlil.

Prímestské autobusy zatiaľ podľa jeho slov chodia z trojky. „Keď sa to všetko vyasfaltuje, vyznačí a celkovo dotiahne rekonštrukcia, potom prídeme do konečného stavu. Čiže MHD bude chodiť z prvého nástupišťa, prímestské autobusy z druhého a tretieho nástupišťa a vpredu bude pekné parkovisko pre autá,“ dodal Keruľ.

Ako je známe, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka schválilo v roku 2017 spoločnosti MDS nenávratný finančný príspevok 1 468 224,41 eur na projekt zvýšenia atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v meste Považská Bystrica, za ktorý sa stanica rekonštruuje. Celková zazmluvnená suma tohto projektu predstavovala 1 631 360,46 eur, pričom zvyšných 10 % k eurofondom tvoria vlastné súkromné zdroje spoločnosti. V lete 2018 pri začiatku rekonštrukcie bolo oznámené, že by mala prebiehať do júna 2019.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Video a info z prác, ktoré prebiehali na jeseň

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie