Čo s voľným časom? Víkend v Považskej Bystrici a okolí bude nadupaný

Ani počas najbližšieho februárového víkendu sa nemusíme nudiť, pretože v našom meste a okolí sú pripravené akcie pre všetky vekové kategórie.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Čo s voľným časom? Víkend v Považskej Bystrici a okolí bude nadupaný
Zdroj: Barbora Talačová

Výtvarníci deťom

8. februára o 17:30, ZUŠ IWK

Dobročinná predajná výstava v priestoroch školskej galérie Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa s názvom Výtvarníci deťom potrvá do 1. marca. Jej vernisáž bude tento piatok.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

8. a 10. februára, zimný štadión

Hokejisti HK 95 Považská Bystrica budú bojovať o záchranu v play-out. Prvá dva zápasy ich čakajú doma, keď v piatok o 18:00 hostíme Nové Zámky B a v nedeľu o 17:00 Trnavu.

Potomok

8. februára o 18:30, kino Mier

V rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Americký horor.

Beatles Solo Years The Backwards

8. februára o 21:30, Umelci B2 Klub

Piatok bude v Umelci B2 Klube plný hitov od Beatles. Ak si ich chcete vychutnať, vstupné je 20 eur.

43. Zimný prechod hrebeňov Javorníkov

9. februára, štart Melocík – cieľ Podjavorník

Prezentácia sa uskutoční od 7:00 do 7:30 pred Domom kultúry Považská Bystrica, odtiaľ sa pôjde pripravenými autobusmi na štart, pričom tie budú pripravené aj na odvoz z cieľa. Ak ste teda milovníci zimnej prírody, je to niečo pre vás. Organizátorom je KST Sparta Považská Bystrica.

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

9. – 10. februára, umelá tráva futbalového štadióna

Umelý trávnik v Považskej Bystrici je počas zimy poriadne využitý aj inými klubmi. V sobotu sa na ňom odohrajú zápasy Podmanín – Papradno (8:30), Plevník – V.Příkazy (15:00), Streženice – Kotešová (17:00). V nedeľu o 10:00 a 12:00 ho využijú dorastenecké tímy MŠK proti Partizánskemu, no a potom nasledujú stretnutia Prečín – Kvašov (13:30), Strečno – Ladce (15:30), Visolaje – Udiča (17:30) a Sverepec – Dulov (19:30).

Tradičná zabíjačka na snehu

9. februára o 9:00, Ski Ráztoka – Horná Mariková

V prípade priaznivého počasia sa cez víkend uskutoční tradičná zabíjačka na snehu, ktorá ponúka horúce zabíjačkové špeciality, dobrú lyžovačku a skvelú zábavu.

Futbal: Považská Bystrica – Námestovo

9. februára o 10:30, umelá tráva futbalového štadióna

Futbalisti MŠK Považská Bystrica odohrajú prípravný zápas proti Námestovu. Ako obstoja proti oravskému súperovi?

Hádzaná: Považská Bystrica – Petrohrad

9. februára o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári privítajú v prvom osemfinálovom stretnutí Vyzývacieho pohára ruský HC Neva Petrohrad. Takýto súper k nám bežne nechodí, preto sa môžeme tešiť na športový sviatok.

Serenity: Ticho pred búrkou

9. februára o 18:30, kino Mier

Všetky tajomstvá raz vyplávajú na povrch. Baker má toho dosť za sebou. Svoje životné rany si hojí v pokoji a horúčave rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí sa tu ako rybársky sprievodca, má svoju loď s názvom „Serenity“, v dedine má domček aj milenku a nepeknú minulosť zapíja v bare. Ticho jeho života prelomí ako blesk z jasného neba jeho bývalá žena Karen. A prinesie búrku. Mysteriózny triler.

Karnevaly

10. februára, Pružina a Podvažie

Začína aj čas karnevalov. V nedeľu o 14:30 bude jeden detský v Dome kultúry Pružina, no a o 15:30 bude karneval aj Dome kultúry Podvažie.

Lego príbeh 2

10. februára o 16:00, kino Mier

Po úspechu filmu Lego príbeh®, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. Animovaný film.

Ženy v behu

10. februára o 18:30, kino Mier

Česká komédia o ženách, ktoré sa neboja vybehnúť šťastiu v ústrety. Věra prežila s Jindřichom báječný život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón! Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Proste si trasu rozdelia na štyri časti a zdolajú tých viac ako 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Žiadna z nich síce zatiaľ neodbehla ani meter, ale do štartu ostávajú ešte tri mesiace…

Medzi svetmi – Lukáš Kubičina a Mikuláš Dudáš

Kino Mier

Považské osvetové stredisko, Trenčianske osvetové stredisko a PX Centrum pripravili výstavu umeleckých fotografií. Svet pod povrchom znázorňujú fotografie jaskýň Lukáša Kubičinu a svet nad povrchom fotografie prírodných krás a úkazov z rôznych kútov sveta od Mikuláša Dudáša. Výstava potrvá do 31. marca a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Ak by ste išli cez víkend na ples, nechajte sa inšpirovať na leva tanečného parketu :-)

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk