Filip Chudý Kultúra

Čo s novým týždňom? Do Považskej Bystrice zavíta aj známe spevácke trio

Ak hľadáte chvíle oddychu počas nového pracovného týždňa, potom si v našom meste máte z čoho vybrať. Aká bude vaša voľba?

Ilustračný obrázok k článku Čo s novým týždňom? Do Považskej Bystrice zavíta aj známe spevácke trio
Zdroj: Dnes24.sk

Prípad Kalmus

21. januára o 18:30, kino Mier

Monštrám 20. storočia odhaľujú rodáci pamätné dosky a busty. Aktivista, performer a výtvarník Peter Kalmus zasahuje. Láme kosáky, nebojí sa komunistických hláv, na fašistov útočí blatom, jeho bojiskom je verejný priestor. Dokument predstavuje Petra Kalmusa v troch líniach. Slovenský dokumentárny film.

Vernisáž výstavy Alla Ilenčíková / Elementy duše

23. januára o 17:00, MG ART Galéria

V stredu prebehne vernisáž výstavy fotografa Ally Ilenčíkovej s názvom Elementy duše. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika výstava potrvá do 22. februára. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

La Gioia

23. januára o 18:00, kino Mier

Galakoncert známeho speváckeho tria La Gioia v doprovode Simple Lounge Quartet.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

23. a 27. januára o 18:00, zimný štadión

Hokejisti HK 95 Považská Bystrica tuho bojujú o postup do play-off, pričom potrebujú každý bod. Tento týždeň ich čakajú posledné dva domáce zápasy v základnej časti. V stredu o 18:00 hostíme Prešov, v nedeľu o 18:00 v derby Dubnicu.

Čarodejnice

25. januára o 17:00, kino Mier

Výpravný muzikál na motívy rovnomenného diela britského autora Roalda Dahla, najobľúbenejšieho autora kníh pre deti a dospelých 20. storočia. V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde takmer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude!

Futbal: Považská Bystrica – Pohronie

26. januára o 11:00, umelá tráva futbalového štadióna

Futbalisti MŠK odohrajú druhý prípravný zápas v zimnej príprave, v ktorom sa stretnú s lídrom druhej ligy z Pohronia.

Ralph búra internet 2

26. januára o 16:00, kino Mier

Známy videoherný hromotĺk Raplh a jeho malá kamarátka Vanellope musia podstúpiť riskantné dobrodružstvo, aby našli náhradnú časť do Vanellopinej videohry. Opúšťajú bezpečie svojej videoherne a vydávajú sa do rozsiahleho a vzrušujúceho sveta internetu. Animovaná rodinná komédia.

Hádzaná: Považská Bystrica – Prešov

26. januára o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári vstúpia do jarnej časti proti majstrovskému Prešovu, čo je súper, ktorého vieme prekvapiť. Potvrdíme to aj teraz?

Glass

26. januára o 18:30, kino Mier

V úplne novom, komiksom inšpirovanom trileri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov – Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracajú takmer nezničiteľný David Dunn a jeho protipól – krehký manipulátor Eliah Price. Z trileru Rozpoltený sa zas objavuje psychopatický Kevin Wendell Crumb a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Crumb však uniká vtelený do jednej zo svojich nebezpečných identít a Dunn s Priceom musia v súboji s ním využiť všetky svoje paranormálne schopnosti.

Ľadová sezóna 2

27. januára o 16:00, kino Mier

Ľadové medvede vynikajú silou a obratnosťou a žijú samotárskym životom. Hrozivou bielou šelmou sa medveď Norm stal pravdepodobne len omylom. Má totiž rád spoločnosť, zábavu a priateľov, zatiaľ čo v tom, ako byť dravý, desivý a nebezpečný vládca premrznutých planín, dosť zaostáva. Je to dobrák od kostí, ale či chce alebo nie, Norm je jednoducho ľadový medveď. Animovaná komédia.

Trhlina

27. januára o 18:30, kino Mier

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Slovenský triler.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Ak zábava doma, tak nech to má grády! :)

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie