Filip Chudý Kultúra

Čo s blížiacim sa víkendom? Vyberajme, kam sa ísť zabaviť v Považskej a okolí

Ani chladnejšie počasie nemusí znížiť stupeň zábavy. Nielen v našom meste sú pripravené ďalšie zaujímavé akcie. Kde a kedy budú?

Ilustračný obrázok k článku Čo s blížiacim sa víkendom? Vyberajme, kam sa ísť zabaviť v Považskej a okolí
Foto: Ľubomír Hudačko

Diskusný večer: Malí a veľkí ľudia na cestách

5. októbra o 16:30, Cooltajner

Diskusný večer o cestovaní, mobilite, turistike (nielen) s deťmi. V blokovej diskusii sa bude hovoriť so skúsenými cestovateľmi na témy: S deťmi na cestách, Ako sa zbaliť a zodpovedne pripraviť, Čoho sa obávame, rodičovské strachy, Tipy na výlety – prezentácia. A bude aj premietanie filmov: S deťmi cez hory a Na cestách s deťmi po Gruzínsku.

Hokej: Považská Bystrica – Prešov

5. októbra o 18:00, zimný štadión

Zmeny v programe prvej hokejovej ligy zapríčinili, že naši hokejisti nebudú v piatok cestovať na ľad súpera, ale Prešov privítajú v domácom prostredí. Príďte podporiť panterov.

Erik Rothenstein band

5. októbra o 18:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola (hudobný odbor) v Považskej Bystrici hostí v piatok podvečer koncert v podaní Erik Rothenstein band.

Venom

5. októbra o 18:30, kino Mier

Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. Akčné sci-fi.

Grand prix džudo Považská Bystrica

6. októbra o 7:30, športová hala

Počas víkendu bude naša športová hala patriť nádejným džudistov na veľkom mládežníckom turnaji. Súťažiť sa bude v troch vekových kategóriách od U11 do U18.

Futbal: Považská Bystrica – Beluša

6. októbra o 14:30, futbalový štadión

Považskobystričania dokázali v tejto sezóne tretej ligy vyhrať zatiaľ len dva zápas, pričom išlo vždy o derby. Teraz prichádza tretie považské derby sezóny. Že by aj tretia výhra MŠK?

Fred Apke: Horúca sprcha

6. októbra o 18:00, kino Mier

Divadelná komédia o partnerských vzťahoch. Prináša humornú a zároveň pravdivú správu o inštitúcii manželstva. Na diváka čaká množstvo zábavných situácií, prekvapivých gagov, konverzačná ľahkosť aj situačná premenlivosť. A to všetko korunované vynikajúcimi hereckými výkonmi, garantujúcimi nezabudnuteľný divadelný zážitok. Hrajú: Zuzana Tlučková, Peter Kočiš, Marcel Ochránek alebo Přemek Boublík, Katarína Ivanková, Thomas Puskailer/Jakub Lorencovič.

Život na hrane

6. októbra o 18:00, poľovnícka chata v Manínskej úžine

V rámci 68. Manínskeho horolezeckého zrazu, bude mať Ondro Húserka prednášku s názvom Život na lane. Začiatok prednášky je o 18:00 v poľovníckej chate v Manínskej úžine.

Odhalenie pamätnej tabule padlým Orlovcom

7. októbra o 12:00, cintorín v Orlovom

Sto rokov po ukončení v 1. svetovej vojny sa spomienky strácajú. Ľubomír Jánoška sa genealógii venuje niekoľko rokov. V zozname padlých našiel svojho predka. Neskôr dostal nápad vzdať úctu nielen jemu, ale všetkým padlým Orlovcom. A to formou osadenia pamätnej tabule, ktorá bude slávnostne odhalená na orlovskom cintoríne.

Brvništské jablko

7. októbra o 14:00, Múzeum – Historická škola Brvnište

Regionálna výstava a ocenenie najkrajších jabĺk a najchutnejších výrobkov z nich, ktoré sa už tradične koná v Múzeu – Historickej škole v Brvništi. Príďte si spríjemniť nedeľu a zároveň sa dozvedieť niečo nové o výsadbe jabloní, zachovaní starých odrôd a štepení. Vstup voľný.

Piadinôžka

7. októbra o 16:00, kino Mier

Animované dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie obráti mýtus hore nohami, keď mladý šikovný Yeti nájde niečo, o čom si myslel, že neexistuje, človeka – piadinôžku. Chýr o piadinôžke sa veľmi rýchlo rozšíri do kmeňa Yeti – ov. Vyvolá senzáciu nad tým, čo ešte môže byť tam vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou. Všetko sa dozvieme v novom príbehu o priateľstve, odvahe a radosti z objavovania.

Pivnica

7. októbra o 18:30, kino Mier

Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa? Dráma so slovenským obsadením.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá do 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie