Filip Chudý Rôzne

Cintoríny v Považskej upravili otváracie hodiny: Kedy na ne ísť počas Dušičiek?

Počas najbližších dní zažijú aj považskobystrické cintoríny nápor. Ako sa tomu prispôsobili ich otváracie hodiny?

Ilustračný obrázok k článku Cintoríny v Považskej upravili otváracie hodiny: Kedy na ne ísť počas Dušičiek?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Počas budúceho týždňa je tu Sviatok všetkých svätých a tiež Pamiatka zosnulých, no zvýšený pohyb na cintorínoch možno očakávať už počas najbližšieho víkendu. S tým súvisia aj rôzne opatrenia na dvoch desiatkach považskobystrických cintorínov, z ktorého sú dva priamo v meste, zvyšok v prímestských častiach.

Meniť sa budú otváracie hodiny na cintorínoch, ale len tých priamo v Považskej Bystrici. Cintoríny v prímestských častiach je možné navštíviť neustále, keďže tie sa nezamykajú, čo nám prezradil Miroslav Nemčík, konateľ spoločnosti A-ARCHA, ktorá prevádzkuje cintoríny v našom meste. Starý (Jánska ulica) a nový cintorín (Jelšové) majú od 16. apríla do 7. novembra otváraciu dobu od 8:00 do 20:00 (vo zvyšku roka do 18:00), ale počas najbližších dní bude upravená.

„Otváracie hodiny na cintorínoch sa budú predlžovať, pričom bude záležať na množstve ľudí, ktorí na nich v danej chvíli budú. Z minulosti máme skúsenosti, že večer chodí na cintoríny veľa ľudí, no a tých nebudeme vyháňať. Čiže zatvárať sa môže možno o 21:00 či 21:30, záležať bude podľa potreby. Cintorín zatvoríme, keď odíde z neho posledný návštevník,“ uviedol Nemčík.

Ako ďalej doplnil, aj ráno sa budú cintoríny skôr otvárať. „Niektorí ľudia na ne idú ráno priamo z kostola, preto ich otvoríme už približne o 6:30 – 7:00,“ informoval.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Župné voľby sa už blížia: Ucelený prehľad okrskov v Považskej Bystrici

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie