Rôzne

Cintorín v Jelšovom dostal nový odtieň: Pri dome smútku je hneď krajšie, FOTO

Nový cintorín v Považskej Bystrici sa počas minulých týždňov obnovil. Čo sa na ňom robilo?

Ilustračný obrázok k článku Cintorín v Jelšovom dostal nový odtieň: Pri dome smútku je hneď krajšie, FOTO
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Považská Bystrica obnovilo nový cintorín v Jelšovom. Celkové náklady predstavujú 80 000 eur s DPH, pričom na zeleň použilo mesto časť financií na náhradnú výsadbu, ktoré dostalo za výruby pri výstavbe železnice.

Spodný priestor

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo revitalizovať spodný priestor na novom cintoríne v Jelšovom, pretože bol už naozaj veľmi zanedbaný. Naším cieľom bolo toto miesto posledného odpočinku urobiť estetickejším a krajším,“ uviedol primátor mesta Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ).

Doplnil, že prvé prišli na rad stavebné úpravy. „Odvodnili sme dom smútku, postavili gabiony, obnovili chodníky, nasledovala úplne nová výsadba. Verím, že ľudia, ktorí navštevujú toto miesto, budú s výsledkom spokojní,“ povedal považskobystrický primátor.

Výmena stromov

Podľa realizátora obnovy zelene Jozefa Slocíka museli odstrániť 17 stromov a niektoré kríky nahradila nová výsadba. „V prvom rade sme odstránili starú výsadbu, ktorá bola prehustená a 30 rokov neudržiavaná. Nasledovali terénne úpravy, osadenie zavlažovacieho systému a výsadba 360 kríkov, 150 trvaliek a viac ako 27 stromov,“ informoval Slocík.

„Výsadba je urobená tak, aby vyžadovala minimálnu starostlivosť. V jarných mesiacoch sa dreviny a trvalky ostrihajú, vyplejú a prihnoja. Teda to bude počas celého roka takmer bezúdržbové, pretože polievanie je automatické,“ dodal Slocík.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto sa to zmenilo.

OBRAZOM: Nový cintorín v Jelšovom prešiel obnovou
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie