Filip Chudý Rôzne

Cestujúci sa potešia: MHD v Považskej zadarmo, prímestská doprava zľavnená

Ak využívate autobusovú verejnú hromadnú dopravu, potom sa môžete tešiť. Pozrite, aké akcie sa pripravili.

Ilustračný obrázok k článku Cestujúci sa potešia: MHD v Považskej zadarmo, prímestská doprava zľavnená
Zdroj: Dnes24.sk

Európsky týždeň mobility (ETM) prebieha od pondelka 16. do nedele 22. septembra. V roku 2002 ho zaviedla Európska komisia a je najväčším a najrozšírenejším podujatím, ktorého cieľom je ovplyvniť mobilitu, mestskú dopravu a zlepšiť zdravie a kvalitu života občanov. Umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chôdza či cyklistika.

V rámci celoeurópskej kampane za udržateľnú mestskú mobilitu môžu počas celého tohto týždňa lacnejšie cestovať aj obyvatelia Trenčianskeho kraja. „Verejnosť cestujúca prímestskou autobusovou dopravou v rámci Trenčianskeho kraja sa v tomto týždni môže tešiť na lacnejšie cestovné,“ informoval na svojej stránke Trenčiansky samosprávny kraj (TSK).

„Osoby, ktoré si zakúpia obyčajný jednosmerný cestovný lístok zaplatia za zľavnený jednosmerný lístok podľa príslušného tarifného pásma platného cenníka prímestskej autobusovej dopravy,“ vysvetlil Radovan Hladký, ktorý je poverený riadením odboru dopravy Úradu TSK.

Zľavnené cestovné tak zaplatia tí, ktorí bežne cestujú v autobusoch prímestskej dopravy bez nároku na zľavu. Cena lístka pre ostatné kategórie cestujúcich zostane nezmenená. Trenčianska župa sa do kampane nezapojí jediná, lacnejšie cestovné ponúknu verejnosti aj ďalšie samosprávne kraje.

ETM sa bude týkať aj mestskej hromadnej dopravy v Považskej Bystrici. Mestská dopravná spoločnosť (MDS), ktorá v našom meste zabezpečuje MHD, na svojej stránke informovala, že v piatok 20. septembra bude bezplatná doprava.

Stane sa tak tretí rok za sebou, pričom opäť to padlo na termín Považskobystrického jarmoku. Bezplatná má byť počas tohto dňa pre všetkých.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Od pondelka 16. septembra zároveň platí tento nový cestovný poriadok MHD.

MHD v Považskej Bystrici s novým cestovným poriadkom: Toto je on
18
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie