Filip Chudý Rôzne

Cestári reagujú na poľadovicu v Považskej: Prijali takéto opatrenia, FOTO

Na mestských komunikáciách a chodníkoch v Považskej Bystrici je šmykľavo. Vyjadrenie k situácii pridalo aj Megawaste Slovakia.

Ilustračný obrázok k článku Cestári reagujú na poľadovicu v Považskej: Prijali takéto opatrenia, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Megawaste Slovakia

V Považskej Bystrici je klzko, pričom samotné mesto upozorňuje obyvateľov na to, aby si dávali pozor, pričom sa snaží situáciu podľa vlastného vyjadrenia eliminovať v spolupráci so spoločnosťou Megawaste Slovakia. Tá sa má starať podľa platnej zmluvy o kompletnú údržbu všetkých mestských komunikácií a chodníkov pre našu samosprávu, za čo jej mesto platí.

Spoločnosť Megawaste Slovakia vo štvrtok 9. januára pred 11.00 h na svojej facebookovej stránke priniesla vyjadrenie ku zimnej údržbe.

„Na základe nepriaznivej situácie už v tejto chvíli sú pracovné čaty posilnené o ďalších šesť vozidiel s čistou posypovou soľou a ku každému vozidlu sú pridelení ďalší dvaja ruční pracovníci,“ oznámilo Megawaste Slovakia.

Spoločnosť ďalej uvádza, že „nakoľko naše strojové vybavenie sa nevie dostať na veľmi veľa chodníkov a spevnených plôch, musia byť zabezpečené ručným posypom.“

„V tejto chvíli zabezpečujú zimnú údržbu v meste tri veľké sypače, tri malé sypače, 22 ručných pracovníkov a šesť vozidiel s čistou posypovou soľou,“ pripojilo Megawaste Slovakia s tým, že prosí o trpezlivosť a ohľaduplnosť na cestách.

Približne o 13.00 h pridala spoločnosť na svojej facebookovej stránke nový status. „Posýpame, aktuálne máme vonku troch dispečerov, 12 kusov techniky a 22 ručných pracovníkov,“ oznámili a zároveň priložili na ukážku pár aktuálnych záberov (viď fotogaléria), prečo na niektorých chodníkoch nemôže byť zabezpečený strojový posyp. „Veľkú časť chodníkov musíme posypať ručne, čo samozrejme zaberie viac času,“ dodali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

FOTO z niektorých chodníkov v Považskej, ktoré musia posýpať ručne a nie strojom
8
Galéria
Zdroj: Megawaste Slovakia
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie